Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strona
15.07.2011 08:42

Portal oferujący pomoc prawną wyłudza pieniądze za abonament

Oszukane zostały setki osób, lecz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bezradny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

*Portal oferujący pomoc prawną wyłudza od klientów pieniądze za abonament. Oszukane zostały setki osób, lecz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bezradny, gdyż większość z nich prowadzi firmy, a tym UOKiK nie pomaga. *

_ Dziennik Gazeta Prawna _ przytacza historię Marka Józefowskiego, do którego w lutym zadzwoniła przedstawicielka serwisu ergo.edu.pl. Zaoferowała miesięczny dostęp do treści z pomocą prawną za 9,90 zł. Marek Józefowski zgodził się na testowanie usługi. Potem przyszła faktura na 518 zł netto za roczny abonament. Okazało się - że powinien wcześniej zrezygnować z umowy. W przeciwnym razie umowa automatycznie jest przedłużana.

Gazeta pisze, że setki wpisów na forach internetowych są dowodem na to, że portal działa w podobny sposób od kilku lat. Część poszkodowanych złożyła już skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wszczęte przez niego w 2010 i 2011 r. postępowania nie pozwoliły jednak na ukaranie naciągaczy. Okazało się, że stosują sprytny manewr, naciągając na porady jedynie przedsiębiorców.

Ci natomiast są gorzej chronieni przez prawo niż przeciętni obywatele, którzy na co dzień zamawiają towary i usługi w internecie - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t8809.jpg ) ] (http://www.money.pl/eurobank/zdaniem-eksperta/konta-i-bankowosc-elektroniczna/artykul/kody;sms-y;i;tokeny;czyli;bezpieczenstwo;w;sieci;,18,0,834322.html) Kody, sms-y i tokeny, czyli bezpieczeństwo w sieci. Banki oferują swoim klientom kilka metod autoryzacji transakcji dokonywanych w internecie. Który ze sposobów jest najbezpieczniejszy?
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/6/103430_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-sport/falszywa-strona-uefa-uwazajcie,0,823911.html) Fałszywa strona UEFA, uważajcie! Policja z Lublina zlikwidowała oszukańczą stronę internetową, sprzedającą od połowy marca fikcyjne bilety na EURO 2012 - podaje Money.pl
Tagi: strona, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz