Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Porozumienie w sprawie Syrii. Konferencja pokojowa już w listopadzie

0
Podziel się

Pokojowe rozmowy stron syryjskiego konfliktu miałyby odbywać się przy współudziale krajów zainteresowanych jego rozwiązaniem. Padł termin zwołania takiego spotkania.

Porozumienie w sprawie Syrii. Konferencja pokojowa już w listopadzie
(Polaris/East News)
bEraaVSJ

Rosja chce, aby już w listopadzie została zwołana konferencja pokojowa w sprawie Syrii. Informację taką można odnaleźć na stronach internetowych rosyjskiego MSZ.

W komunikacie prasowym rosyjska dyplomacja twierdzi, że termin zwołania konferencji nazywanej potocznie _ Genew 2 _ był omawiany w trakcie spotkania szefów MSZ państw zasiadających w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Pokojowe rozmowy stron syryjskiego konfliktu miałyby odbywać się przy współudziale krajów zainteresowanych jego rozwiązaniem. _ Padł termin zwołania takiego spotkania w połowie listopada _ - można przeczytać w komunikacie rosyjskiej dyplomacji.

Moskwa od wielu miesięcy dąży do zorganizowania _ okrągłego stołu _ z udziałem przedstawicieli reżimu Baszara al-Asada i opozycji. Rosyjscy politycy podkreślają, że utylizacja broni chemicznej to tylko jeden z etapów zakończenia wojny domowej w Syrii. Kolejnym powinno być ogłoszenie zawieszenia broni i zorganizowanie wyborów.

bEraaVSL
Czytaj więcej w Money.pl
Konferencja pokojowa? Jeszcze nie teraz Anonimowy przedstawiciel rosyjskich władz wskazał na spory co do tego, kto powinien brać udział w syryjskim procesie pokojowym.
"Nie pozwolić Rosji na nękanie sąsiadów" Podczas gdy Władimir Putin usiłuje odgrywać męża stanu w sprawie Syrii, Rosja szantażuje i nęka najbliższych sąsiadów, usiłując odwieść byłe radzieckie republiki od zacieśnienia więzów z UE.
Rosja wyśle armię do Syrii? Jest propozycja Moskwa jest gotowa wziąć udział w ochronie obiektów, w których będzie niszczona syryjska broń chemiczna.
bEraaVTm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)