Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porozumienie Ryszarda Kalisza planuje start w wyborach samorządowych

0
Podziel się:

Kalisz, wieloletni polityk SLD, w kwietniu 2013 roku został wyrzucony z Sojuszu za pracę na rzecz innego ugrupowania politycznego.

Porozumienie Ryszarda Kalisza planuje start w wyborach samorządowych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska, SdPl oraz Unia Lewicy wystartują razem w jesiennych wyborach samorządowych z list nowo powstałego Porozumienia Ryszarda Kalisza - poinformowali liderzy tych formacji: Ryszard Kalisz, Wojciech Filemonowicz i Piotr Musiał.

_ Wybory centrolewicy, lewicy do europarlamentu były przegrane. Wyciągamy z tego wnioski. Uważamy, że lewica i centrolewica musi się łączyć na gruncie społeczeństwa obywatelskiego _ - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie prezes Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszard Kalisz.

Kalisz mówił, że Porozumienie jest otwarte na współpracę w wyborach do sejmików wojewódzkich z partiami lewicowymi i centrolewicowymi, w parlamencie, poza parlamentem oraz ze stowarzyszeniami. Natomiast w wyborach do rad gmin, powiatów oraz w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast Porozumienie chce tworzyć koalicje o charakterze obywatelskim - powiedział Kalisz. _ Prowadzimy rozmowy z prawie setką kandydatów na prezydentów, wójtów i burmistrzów, którzy zaproponowali, abyśmy ich poparli. Również dotyczy to list do rad gmin, miast i dzielnic w Warszawie _ - dodał.

Przewodniczący SdPl Wojciech Filemonowicz ocenił, że jedyną osobą na lewicy, którą społeczeństwo typuje na lidera, jest Kalisz. _ Wokół tego lidera środowiska lewicowe, partie powinny się skupić _ - powiedział.

Przewodniczący Unii Lewicy Piotr Musiał podkreślił, że nie ma innej drogi dla polskiej lewicy, niż współpraca. _ Biorąc pod uwagę poparcie społeczne, które ma lewica w poszczególnych partiach, to jest ciągle za mało. Potrzebny jest efekt synergii, daleko posunięta współpraca. Miejmy nadzieję, że Porozumienie Ryszarda Kalisza jest pierwszym krokiem _ - dodał.

Kalisz, wieloletni polityk SLD, w kwietniu 2013 roku został wyrzucony z Sojuszu za _ pracę na rzecz innego ugrupowania politycznego _. Chodziło o Europę Plus Aleksandra Kwaśniewskiego, Janusza Palikota i Marka Siwca. Pod koniec kwietnia tamtego roku ogłosił powstanie stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada - informuje PKW. Wybory zarządza premier.

Czytaj więcej w Money.pl
Kalisz, Tusk i Hofman z najniższą frekwencją Do grona posłów mogących pochwalić się najwyższą frekwencją nie można zaliczyć żadnego z liderów partii zasiadających w Sejmie
Miller i Palikot połączą siły w walce wyborczej Warunkiem zawarcia koalicji jest wypracowanie wspólnego minimum programowego. Czy tak się stanie, będzie wiadomo w ciągu dwóch tygodni.
Nie ma chętnych na... prezydentów miast Takich deklaracji nie złożyli do tej pory ani wieloletni prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ani włodarz Gdańska Paweł Adamowicz.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)