Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irański program atomowy
18.01.2015 10:27

Porozumienie z Iranem coraz bliżej? Negocjacje w sprawie ograniczenia atomu

Zachód domaga się między innymi dostępu do irańskich instalacji nuklearnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nanking2012/CC BY-SA 3.0/en.wikipedia.org)
Zachód domaga się dostępu do irańskich <br>instalacji nuklearnych

Dziś w Genewie kolejna rudna rozmów światowych mocarstw - grupy P5+1 - z Iranem w sprawie programu atomowego tego kraju. Sześć światowych mocarstw chce, by Iran ograniczył program jądrowy, bo - jak sugerują dyplomaci - w obecnej formie może on doprowadzić do wyprodukowania broni atomowej.

I dlatego właśnie od dziewięciu lat utrzymywane są wobec Iranu dotkliwe sankcje gospodarcze. Zachód domaga się między innymi dostępu do irańskich instalacji nuklearnych. Rząd w Teheranie podkreśla, że nie ma zamiaru produkować broni jądrowej, potrzebuje natomiast energii atomowej w celach pokojowych.

Poprzednia runda rozmów zakończona w listopadzie nie doprowadziła do porozumienia, nowy termin zawarcia ugody to koniec czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl
Negocjacje z Iranem zostaną przedłużone Państwa zachodnie obawiają się, ze celem działań Iranu może być dążenie do uzyskania broni atomowej.
Sankcje mogą storpedować porozumienie - Jest jeszcze możliwe zawarcie porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego - oceniła ambasador USA przy ONZ Samantha Power.
Ashton liczy na postęp w rozmowach z Iranem Różnice stanowisk między sześcioma światowymi mocarstwami a Iranem w rokowaniach na temat jego programu atomowego są znaczne.
Tagi: irański program atomowy, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz