Notowania

grzegorz napieralski
28.10.2011 12:32

Porachunki w SLD. Napieralski oskarżony o finansowe przekręty

Napieralski odpowiada na zarzuty i przyznaje się do...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Szef SLD Grzegorz Napieralski przyznaje się do odpowiedzialności za porażkę wyborczą partii. Jutro w Warszawie odbędzie się Rada Krajowa SLD, która ma podsumować i rozliczyć kampanię wyborczą do parlamentu. *

Wiceszefa warszawskiego SLD Jerzego Budzyna czeka jutro zawieszenie w prawach członka partii. Wszystko z powodu oskarżeń dotyczących nieprawidłowości finansowych, jakie wysunął wobec Napieralskiego Jerzego Budzyn.

Napieralski zapewnia, że oskarżenia wiceszefa warszawskiego SLD Jerzego Budzyna, jakoby 35 milionów ze sprzedaży siedziby Rozbrat zostały wydane na kampanię wyborczą, są bezpodstawne. _ -To kłamliwe, nieprawdziwe zarzuty, bardzo dla mnie bolesne i nadające się tylko do sądu - _ mówi.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Szef SLD podkreśla, że finanse są prowadzone w sposób przejrzysty i nic nie działo się niezgodnie z prawem.

Grzegorz Napieralski przyznaje, że ma świadomość popełnionych podczas kampanii błędów i nie zamierza unikać odpowiedzialności. _ - Pełną odpowiedzialność biorę na siebie, to ja byłem kapitanem tej jak się okazało nietrafionej kampanii - _ mówi szef SLD


POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Na Radzie Krajowej zostanie przedstawiony kalendarz wyboru nowych władz partii. Szef SLD zaproponuje przeprowadzenie kampanii sprawozdawczo-wyborczej. Według Napieralskiego, na początku przyszłego roku partia powinna mieć już nowego przewodniczącego.

Grzegorz Napieralski mówi, że w statucie partii nie ma zapisu o możliwości przeprowadzenia prawyborów. Polityk zaznacza jednak, że w praktyce można będzie zorganizować wewnętrzną kampanię. _ - Chodzi o jak najszersze konsultacje w terenie z udziałem lokalnych działaczy - _ mówi.


POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Jak do tej pory, nikt oficjalnie nie zadeklarował, że chce ubiegać się o fotel szefa partii.
Kwestie partyjnych pieniędzy wyjaśniał natomiast niedawno skarbnik SLD Kazimierz Karolczak, kóry oświadczył, że finanse partii są przejrzyste, a kampania pochłonęła 12 milionów z kasy centralnej.

Szef klubu SLD Leszek Miller zaapelował podczas posiedzenia Rady Mazowieckiej Sojuszu o jak najszybszy wybór przewodniczącego partii. Jednocześnie powtórzył, że on nie będzie ubiegał się o to stanowisko.

O sytuacji w SLD czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t131266.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;apeluje;o;jak;najszybszy;wybor;szefa;sld,99,0,946531.html) SLD niepotrzebne? Miller ostrzega działaczy Szef klubu powtórzył, że on nie będzie ubiegał się o to stanowisko. Chce rozmawiać z ....
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t175876.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;ujawnia;kiedy;ogarnia;go;mgielka;sentymentalna,148,0,953748.html) Tu Millera "ogarnia mgiełka sentymentalna" Szef klubu parlamentarnego SLD Leszek Miller zapowiada, że będzie się starał bardziej _ uspołecznić _ Sojusz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t180359.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ruch;palikota;i;sld;kloca;sie;o;pokoje;w;sejmie,143,0,953743.html) Pyskówka w Sejmie. Tym razem nie o krzyż Rozenek: _ Sojuszowi zależy wyłącznie na marmurach i jaguarach _. Kalisz: _ To obciach _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t130982.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/oleksy;zirytowany;wie;skad;sukces;palikota,115,0,950387.html) Oleksy zirytowany. Wie skąd sukces Palikota Były premier mówi o tym, czy wystartuje na szefa SLD.
Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz