Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sondaż poparcia
09.03.2014 11:36

Poparcie dla partii politycznych. Najnowszy sondaż

Na PiS głosowałoby 31 proc. ankietowanych. Ilu zwolenników ma PO? Zobacz najnowszy sondaż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
Na zdj. Jarosław Kaczyński, szef PiS

Rośnie poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska nadal na drugim miejscu - wynika z najnowszego badania opinii publicznej TNS Polska dla _ Wiadomości _ TVP.

Na PiS głosowałoby 31 proc. ankietowanych, PO poparłoby 26 proc. Trzecie miejsce z 8-procentowym poparciem zajmuje SLD. To o 2 punkty procentowe mniej niż w poprzednim badaniu.

Najnowszy sondaż pokazuje, że do Sejmu weszłyby jeszcze PSL i Twój Ruch. Obie partie uzyskały po 5 procent, partia Janusza Palikota jednak straciła aż 3 punkty procentowe.

Gdyby wybory przeprowadzono teraz, poza ławami parlamentu znalazłyby się Kongres Nowej Prawicy, Polska Razem (po 3 proc.) oraz Solidarna Polska z wynikiem 2 procent. Na inną partię chce głosować 1 procent respondentów. 16 procent badanych nie wie, którą partię poprzeć.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6-7 marca na próbie 1000 Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
Co Polacy myślą o Komorowskim i Tusku? 49 procent badanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. Przeciwnego zdania jest 40 procent.
PiS zwycięskie na drodze do PE? Niemal 30 procent osób, które zamierzają wziąć udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, deklaruje, że odda głos na PiS.
Polacy boją się tego, co się dzieje na Ukrainie 59 procent badanych przez CBOS jest zdania, że rozwój sytuacji na Ukrainie ma duże znaczenie dla Polski. Aż 30 procent obawia się o własne bezpieczeństwo.
Tagi: sondaż poparcia, partie polityczne, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz