Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poparcie dla polityków. TNS Polska: 65 proc. dobrze o pracy prezydenta; 35 proc. o Kopacz

0
Podziel się:

Zdecydowanie dobrze o Ewie Kopacz mówi tylko dwa procent pytanych, o rządzie - zaledwie jeden.

Poparcie dla polityków. TNS Polska: 65 proc. dobrze o pracy prezydenta; 35 proc. o Kopacz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

65 proc. badanych dobrze ocenia pracę Bronisława Komorowskiego jako prezydenta; źle ocenia ją 23 proc. Zadowolonych z pracy Ewy Kopacz jako premiera jest 35 proc. respondentów; innego zdania jest 40 proc. - wynika z sondażu TNS Polska.

Rząd ma gorsze notowania niż sama premier. 59 proc. badanych jest niezadowolonych z pracy Rady Ministrów, dobrze ocenia ją 28 proc. Tylko co setny respondent (1 proc.) wypowiada się zdecydowanie pozytywnie na temat pracy rządu; zdecydowanie źle mówi o pracy Rady Ministrów 16 proc. W porównaniu z poprzednim miesiącem, ocena rządu pogorszyła się - odsetek ocen pozytywnych spadł o 9 punktów procentowych, a odsetek ocen negatywnych wzrósł o 6 punktów procentowych.

Wśród osób zadowolonych z tego, jak Bronisław Komorowski wypełnia obowiązki prezydenta, zdecydowanie dobrze pracę głowy państwa ocenia 15 proc.; jest to dwa razy więcej niż liczba osób, które oceniają go zdecydowanie źle (7 proc.). 12 proc. nie ma jednoznacznej opinii na temat pracy Komorowskiego i udziela odpowiedzi _ trudno powiedzieć _. W porównaniu z wynikami z grudnia ocena pracy prezydenta utrzymuje się na tym podobnym poziomie - odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 1 punkt procentowy, a odsetek ocen negatywnych pozostał bez zmian.

Zdecydowanie pozytywnie o pracy Ewy Kopacz wypowiada się 2 proc. respondentów, a 12 proc. jest zdecydowanie niezadowolonych. Jedna czwarta uczestników badania (25 proc.) nie ma określonej opinii na temat pracy Kopacz jako szefowej Rady Ministrów. Ocena pracy premier pogorszyła się w porównaniu z tą sprzed miesiąca - odsetek ocen pozytywnych spadł o 9 punktów procentowych, natomiast ocen negatywnych wzrósł o 11 punktów procentowych.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 16 - 21 stycznia 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopacz naciska na KNF? Chodzi o frankowiczów _ Doprowadziliśmy już do tego, że stanowisko Komitetu Stabilności Finansowej jest bardzo ostre i stanowcze wobec banków _.
Kopacz w sto dni zepsuła tyle, co Tusk w 7 lat - _ W 100 dni popełniła więcej błędów niż Tusk przez siedem lat _ - uważa polityk.
Rząd złamał konstytucję? Ostre słowa PiS _ Prawo i Sprawiedliwość jest solidarne z górnikami i będzie pilnowało, by zapisy porozumienia były przestrzegane i aby żadna kopalnia, w której jest węgiel, nie była likwidowana. _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)