Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poparcie dla partii politycznych. Nowy sondaż TNS Polska

0
Podziel się:

Na partię rządzącą chce głosować 34 procent respondentów. Polaków zapytano również o exposé premier Ewy Kopacz.

Poparcie dla partii politycznych. Nowy sondaż TNS Polska
(PAP/Radek Pietruszka)
bFfBFHat

Platforma Obywatelska prowadzi w sondażu TNS Polska dotyczącym poparcia dla partii politycznych. Na ugrupowanie rządzące chce głosować 34 procent respondentów. Polaków zapytano również o exposé premier Ewy Kopacz. Badanie przeprowadzono na zlecenie Wiadomości TVP.

Drugie miejsce, z poparciem wynoszącym 28 procent, zajmuje koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem Jarosława Gowina i Solidarnej Polski.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie: Sojusz Lewicy Demokratycznej (8 procent), Polskie Stronnictwo Ludowe (6 procent) oraz Kongres Nowej Prawicy (5 procent). Na Twój Ruch chce głosować 2 procent badanych.

bFfBFHav

Jeśli poparcie z badania utrzymałoby się do wyborów, to rozkład mandatów poselskich w nowym Sejmie kształtowałby się następująco: Platforma Obywatelska 222 mandaty, Prawo i Sprawiedliwość 171 mandatów, Sojusz Lewicy Demokratycznej 41 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe 22 mandaty, Kongres Nowej Prawicy 4 mandaty.

Polaków zapytano również czy exposé premier Ewy Kopacz to dobry plan dla nowego rządu. 40 proc. respondentów uważa, że tak. 26 proc. respondentów jest zdania, że to nie jest dobry plan, a jedna trzecia nie ma zdania.

Wśród osób, które uważają, że propozycje nowej premier to dobry plan 7 proc. badanych udzieliło odpowiedzi _ zdecydowanie tak _, a 33 proc. _ raczej tak _. Wśród respondentów, który mają odmienne zdanie 10 proc. odpowiedziało _ zdecydowanie nie _, a 16 proc. _ raczej nie _.

bFfBFHaB

Badanie dla _ Wiadomości _ TVP1 ośrodek TNS Polska przeprowadził 2 października na próbie 1000 Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Uwolnić Warszawę od dwóch panów _ Prezydent Warszawy dziękowała za obietnice dotyczące stolicy, jakie Ewa Kopacz złożyła w expose.
Kaczyński obiecuje nie 4 a 24 tysiące złotych Ruszyła kampania przed wyborami samorządowymi. Partie licytują się na obietnice.
Gwałtowny wzrost poparcia dla Platformy. Nowy sondaż CBOS Wyrównane poparcie notują SLD, PSL i Kongres Nowej Prawicy. Powodów do zadowolenia nie ma Twój Ruch.
bFfBFHaW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)