Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
franciszek i
17.09.2014 11:46

Pontyfikat Franciszka. Papież zwrócił się do młodych Polaków

Jako wzór wskazał patrona młodzieży świętego Stanisława Kostkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek zachęcał podczas środowej audiencji generalnej młodych Polaków, by z odwagą bronili najwyższych wartości.

Zwracając się do polskich pielgrzymów papież nawiązał do przypadającego w czwartek wspomnienia liturgicznego świętego Stanisława Kostki, jezuity.

_ - Jego zdecydowane pójście w młodym wieku za głosem powołania, pragnienie świętości i wierność ideałom są wymownym znakiem także dla młodych naszego czasu. Niech będzie on dla was wszystkich a zwłaszcza dla młodzieży szczególnym wzorem, byście w swoim życiu z odwagą bronili najwyższych wartości _ - powiedział Franciszek.

W katechezie na temat Kościoła przypomniał, że przynależność do niego powinna oznaczać dla każdego wrażliwość na los innych, otwieranie się na ich problemy, solidaryzowanie się z nimi i niesienie im pomocy.

Papież porównał Kościół powszechny do _ symfonii _ i przestrzegał przed pokusą _ izolowania się _, zajmowania _ stronniczego stanowiska _. Nie myślmy - dodał Franciszek - że jesteśmy _ wybrani _ jako _ jedyni adresaci błogosławieństwa Boga _.

Papież oddał hołd misjonarzom i misjonarkom wszystkich czasów. Przytoczył opinię jednego z brazylijskich kardynałów o tym, że misjonarze, którzy zginęli za Ewangelię, powinni zostać od razu kanonizowani.

Franciszek mówił też, że w niedzielę pojedzie do Albanii. _ Postanowiłem odwiedzić ten kraj, który tak wiele wycierpiał z powodu strasznego ateistycznego reżimu, a teraz realizuje model pokojowej koegzystencji między różnymi religiami _ - podkreślił papież.

W dzisiejszej audiencji na placu Świętego Piotra uczestniczyło ponad 20 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Gazprom nie chce zwiększyć dostaw do Polski Rosja szantażuje kraje Unii, by zablokować sankcje - oceniają eksperci. Unijne kraje gromadzą zapasy paliwa.
Problemy z dostawą gazu. "Polska uzależniona" Brak budowy elektrowni atomowej mimo przygotowań, zbyt małe odwierty gazu łupkowego i opóźnienia w budowie gazoportu - to tylko część zaniedbań Polski.
Dostawy gazu niższe o połowę. Piechociński ujawnia plan Gazprom przyznaje, że jego eksport gazu do Europy będzie malał. Sprawdź, na jak długo starczy nam tego paliwa.
Tagi: franciszek i, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz