Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poncyljusz: Ustawa o dostępie do infomacji zła

0
Podziel się:

Poseł PJN uważa, że prezydent powinien był zawetować ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Poncyljusz: Ustawa o dostępie do infomacji zła
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł PJN Paweł Poncyljusz krytycznie ocenia decyzję prezydenta o podpisaniu nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. Bronisław Komorowski podpisał nowelizację, ale zlecił Trybunałowi tak zwaną _ kontrolę następczą _ trybu uchwalenia poprawki dotyczącej możliwości ograniczenia prawa do informacji publicznej.

Paweł Poncyljusz mówił w Salonie Politycznym Trójki, że te zapisy spowodują, iż urzędnicy będą jeszcze bardziej blokować działania obywateli i bez potrzeby ograniczać dostęp do jakiejkolwiek informacji. Przypomniał, że większość organizacji pozarządowych wydało negatywną opinię o nowelizacji.

- _ Jeżeli się tworzy takie prawo, to trzeba sobie zdawać sobie sprawę, że pomysłowość urzędnicza nie zna granic i będzie ograniczany dostęp obywateli do informacji _ - przekonuje Poncyljusz.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA:

Odnosząc się do samopodpalenia mężczyzny pod Kancelarią Premiera, Paweł Poncyljusz mówił, że nie można o tym mówić w oderwaniu od polityki. Poseł PJN zwrócił uwagę, że był to akt czysto polityczny, desperat targnął się na swoje życie nie w przypadkowym miejscu, by zwrócić uwagę na to, że klasa polityczna lekceważy sprawy ważne dla obywateli.

Poncyljusz dodał, że nie wskazuje na odpowiedzialność konkretnego polityka za to tragiczne wydarzenie, jego zdaniem, obciążona jest cała klasa polityczna.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t134891.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;podpisal;nowele;ustawy;o;dostepie;do;informacji;publicznej,150,0,920214.html) Prezydent podpisał kontrowersyjną ustawę Opozycja apelowała do Bronisława Komorowskiego o zawetowanie nowych przepisów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/opozycja;kontra;po;co;z;kontrowersyjna;ustawa,126,0,919678.html) Problem prezydenta. Chodzi o miliony euro Opozycja wzywa prezydenta do niepodpisywania ustawy o dostępie do informacji publicznej, koalicja jej broni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86121.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/apel;kaczynskiego;o;weto;komorowski;poslucha,163,0,917667.html) PiS broni naszych praw. "Niech pan wetuje..." Przeciwne ustawie o dostępie do informacji publicznej są też organizacje pozarządowe, m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)