Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ponad milion uchodźców z Syrii przebywa w Libanie

0
Podziel się:

Konflikt w Syrii rozpoczął się od pokojowych protestów w marcu 2011 r. przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada i szybko przekształcił się w zbrojną rebelię.

Ponad milion uchodźców z Syrii przebywa w Libanie
(FlashStef/CC/Flickr)
bEKAaXSd

Liczba uchodźców, którzy zbiegli z Syrii do sąsiedniego Libanu przekroczyła milion - poinformował dzisiaj ONZ nazywając to _ niszczycielskim kamieniem milowym _ w historii obu krajów. ONZ zwraca uwagę, że dziennie do Libanu przybywa 2,5 tysiąca uchodźców.

Trzy lata po rozpoczęciu konfliktu w Syrii Liban stał się państwem, w którym znajduje się największa liczba uchodźców przypadających na jednego mieszkańca - alarmuje ONZ. Przypomina jednocześnie, że w państwie zamieszkałym przez 4,5 miliona obywateli przebywa obecnie ponad milion uchodźców z ogarniętego wojną państwa.

_ - Będzie to miało ogromny wpływ na kraj. Dla Libanu, małego państwa targanego wewnętrznymi problemami, może to mieć szokujące konsekwencje _ - powiedział szef agencji ONZ ds. uchodźców Antonio Guterres.

bEKAaXSf

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii poinformowało we wtorek, że w wojnie domowej w Syrii zginęło ponad 150 tysięcy ludzi. Działacze Obserwatorium twierdzą, że udokumentowali śmierć 150 344 osób, w tym cywilów, rebeliantów oraz członków sił rządowych, a także członków prorządowych milicji i walczących z reżimem zagranicznych bojowników.

Konflikt w Syrii rozpoczął się od pokojowych protestów w marcu 2011 r. przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada i szybko przekształcił się w zbrojną rebelię.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy wysyłają marynarkę wojenną Syryjska broń chemiczna ma zostać zneutralizowana na pływającym po Morzu Śródziemnym okręcie marynarki wojennej USA Cape Ray.
Znany polityk zachwycony polityką Putina Prezydent Rosji jest tym światowym liderem, którym zachwyt, za to jak wspaniale radzi sobie z syryjskim kryzysem, wyraził Nigel Farage.
Porwani w Syrii dziennikarze są wolni Uwolnieni to korespondent gazety El Mundo Javier Espinosa i fotoreporter Ricardo Garcia Vilanova.
bEKAaXSG
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)