Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pielgrzymi
19.06.2014 21:45

Ponad 50 pielgrzymów zmarło wskutek upału w Pakistanie

Do tragedii doszło w przeddzień tradycyjnej dorocznej pielgrzymki do Sehwanu, która odbywa się w Pakistanie od 761 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Wskutek upału, pragnienia i straszliwego tłoku w miejscach modlitwy zmarło od początku tygodnia ponad 50 spośród około miliona pielgrzymów, którzy udali się do sanktuarium wyznawców islamu w Sehwanie na południu Pakistanu - podała pakistańska policja.

W przeddzień tradycyjnej dorocznej pielgrzymki do Sehwanu, która odbywa się w Pakistanie od 761 lat, miejscowe władze obiecały wobec dotkliwych upałów przekraczających 40 stopni Celsjusza i suszy, przygotować dla jej uczestników zapasy wody pitnej i żywności, ale nie dotrzymały przyrzeczenia, co stało się przyczyną tragedii - pisze pakistański dziennik anglojęzyczny _ Express Tribune _.

Większość ofiar to starsze kobiety.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia rozpoczęła "wielką ofensywę". Są skutki Ta zakrojona na szeroką skalę ofensywa, której od dawna od Islamabadu domagały się Stany Zjednoczone.
Amerykański dron zlikwidował 10 rebeliantów To już drugi taki atak amerykańskiego drona w tym rejonie w ciągu doby po półrocznej przerwie.
Starcia Sikhów przed świątynią. Użyli mieczów Setki Sikhów zgromadziło się, żeby oddać hołd ofiarom poległym w rozpoczętym 6 czerwca 1984 r. szturmie indyjskiej armii na świątynię, opanowaną wówczas głównie przez sikhijskich separatystów.
Tagi: pielgrzymi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz