Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomysły resortu finansów niezgodne z prawem?

0
Podziel się:

Projekt nowelizacji ordynacji podatkowej autorstwa Ministerstwa Finansów, jest najeżony pomysłami sprzecznymi z konstytucją - alarmuje Rządowe Centrum Legislacji.

Pomysły resortu finansów niezgodne z prawem?
(Witold Rozbicki/REPORTER)
bECGdyet

O sprawie pisze _ Puls Biznesu _. Na 150 zmian zawartych w projekcie rządowi prawnicy mają wątpliwości co najmniej wobec 21 - i to najważniejszych z punktu widzenia fiskusa. Eksperci przypominają, że dla osiągnięcia celów fiskalnych resort finansów nie może stawiać się ponad najważniejszym polskim aktem prawnym, chroniącym prawa i wolności obywatelskie.

Na razie nie wiadomo, jak kierowany przez Jacka Rostowskiego resort ustosunkuje się do krytyki ze strony prawników rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiskus będzie o nas wiedział jeszcze więcej Zmiany w przepisach umożliwią skuteczniejszą wymianę informacji podatkowych z innymi krajami UE.
Jak policzyć terminy podatkowe? 14 dni na odwołanie od decyzji urzędu skarbowego, 7 dni na wystawienie rachunku to jedne z terminów, jakich czasem muszą dotrzymać podatnicy. Przepisy prawa podatkowego mierzą czas także fiskusowi.
Podatki w Polsce. Co zapowiada Piechociński? Wicepremier skomentował również propozycje przygotowane przez resort finansów.
bECGdyeW
KOMENTARZE
(0)