Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bilety na euro 2012
14.05.2012 13:40

Pomorskie: Rozbito grupę uprawiającą duże ilości konopi indyjskich

Jak poinformowało dziś biuro prasowe pomorskiej policji, w skład grupy wchodziło czterech mężczyzn w wieku od 28 do 40 lat oraz 59-letnia kobieta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

Pięcioosobową grupę, która uprawiała duże ilości konopi indyjskich, rozbili pomorscy policjanci. Z roślin na trzech plantacjach można było przygotować ok. 37 kg suszu. Według policji marihuana miała trafić na rynek w czasie Euro 2012.

Jak poinformowało dziś biuro prasowe pomorskiej policji, w skład grupy wchodziło czterech mężczyzn w wieku od 28 do 40 lat oraz 59-letnia kobieta.

Funkcjonariusze przeszukali trzy posesje należące do członków grupy, w tym ogrodową altanę i garaż w gdańskiej dzielnicy Matarnia oraz pomieszczenia gospodarcze przy domu w powiecie nakielskim (woj. kujawsko-pomorskim). Znaleziono tam ponad 560 krzaków konopi, z których - jak poinformowali funkcjonariusze, można było przygotować blisko 37 kg suszu. Z informacji, jakie uzyskali funkcjonariusze, wynika, że marihuana miała być rozprowadzana najprawdopodobniej w czasie Euro 2012.

Do zatrzymań i przeszukań doszło w ubiegłym tygodniu. Członkom grupy przedstawiono zarzuty uprawy i przetwarzanie narkotyków w znacznych ilościach. Grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności. Trzech członków grupy zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec dwóch pozostałych zastosowano dozór policyjny.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA kontroluje policję. Wkroczyli do Komendy Jak informuje rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, _ prowadzimy kontrolę prawidłowości zamówień programów komputerowych _.
Strażacy uwolnili nastolatka. Zaklinował się w... !7-letniego uciekinier z ośrodka szkolno-wychowawczego, który - prawdopodobnie uciekając przed policją - zaklinował się w sobotę w zsypie na śmieci w jednym z łódzkich wieżowców. Nastolatkowi na szczęście nic się nie stało.
Tu oferują Polakom tysiące nowych etatów Szef policji przedstawia posłom m.in. informację dotyczącą wakatów w tej formacji.
Tagi: bilety na euro 2012, marihuana, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz