Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomoc finansowa dla Ukrainy. "Potrzeba dodatkowego czasu"

0
Podziel się:

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przedłużył rozmowy z ukraińskimi władzami na temat pakietu pomocowego dla tego kraju.

Pomoc finansowa dla Ukrainy. "Potrzeba dodatkowego czasu"
(JT/CC2.0/Flicr.com)
bFeWMiJN

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przedłużył rozmowy z ukraińskimi władzami na temat pakietu pomocowego dla tego kraju, ponieważ jego eksperci potrzebują więcej czasu, by zakończyć prace nad zaproponowanymi przez Kijów planami reform.

_ Misja dokonała znaczącego postępu z władzami Ukrainy, jeśli chodzi o opracowanie polityk, które postawią kraj na drodze reform gospodarczych, dobrego zarządzania i zrównoważonego wzrostu, przy jednoczesnej ochronie najsłabszych. Nasza współpraca z władzami Ukrainy jest doskonała. Kompleksowy program reform przygotowany przez władze obejmuje szeroki zakres zagadnień. Potrzeba dodatkowego czasu, aby ukończyć nad nim prace _ - powiedział, cytowany w czwartkowym komunikacie Funduszu, szef misji na Ukrainę Nikołaj Georgiew.

Fundusz planuje zakończenie prac w Kijowie we wtorek, 25 marca. Eksperci z waszyngtońskiej organizacji pracują na miejscu od 4 marca. W zeszłym tygodniu zakończyła się faza zbierania informacji.

bFeWMiJP

Teraz MFW negocjuje z ukraińskimi władzami program refom, które ma wesprzeć. Są one warunkiem, od którego uzależniona jest wypłata wsparcia dla Kijowa.

MFW już latem w 2010 roku udzielił Ukrainie pożyczki na blisko 15 mld dol., jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo ówczesne władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy, w tym m.in. rezygnacji z subsydiowania energii.

Wówczas MFW uzależniał pożyczkę dla Kijowa od przeprowadzenia reform strukturalnych oraz konsolidacji fiskalnej. Apelował m.in. o wprowadzenie na Ukrainie elastycznego kursu wymiany waluty oraz podwyższenia opłat za energię.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeWMiJV
bFeWMiKq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)