Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla ukrainy
11.03.2014 18:43

Pomoc dla Ukrainy. Szwecja wyśle wojskowy samolot obserwacyjny

- W ten sposób możemy przyczynić się do otrzymania dokładnych i bezstronnych informacji o sytuacji na Ukrainie - powiedziała szwedzka minister obrony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrlins/CC/Flickr)

Szwecja na wniosek strony ukraińskiej wyśle samolot, który wykona w czwartek lot obserwacyjny nad Ukrainą - zdecydował szwedzki rząd.-

_ W ten sposób możemy przyczynić się do otrzymania dokładnych i bezstronnych informacji o sytuacji na Ukrainie _ - powiedziała szwedzka minister obrony Karin Enstroem.

Na pokładzie wojskowego samolotu transportowego TP100 znajdować się będą obserwatorzy z Norwegii, Belgii i Wielkiej Brytanii. Maszyna ma dokonać wysokiej jakości zdjęć.

Obserwację terytorium Ukrainy przez szwedzkie siły powietrzne umożliwia umowa o otwartych przestworzach Open Skies, którą podpisały 34 kraje, w tym Rosja. Misja nad Ukrainą odbędzie się w ramach działań OBWE.

Czytaj więcej w Money.pl
"Te decyzje, to próba rozbioru Ukrainy" _ Opinia międzynarodowa nie może zaakceptować ani argumentów, ani decyzji, które de facto oznaczają próbę rozbioru Ukrainy na oczach świata _..
Krym jak Kosowo? Ukraina ogłasza mobilizację Moskwa uznaje deklarację niepodległości Krymu i twierdzi, że jest zgodna z Kartą Narodów Zjednoczonych i nawiązuje do przypadku Kosowa.
Ukraina może zyskać 500 mln euro rocznie Ułatwienia handlowe są pierwszym krokiem we wdrażaniu pakietu wsparcia, a Ukraina może skorzystać na ich wprowadzeniu około 500 mln euro rocznie dzięki zniesieniu bądź redukcji taryf celnych.
Tagi: pomoc dla ukrainy, szwecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz