Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
02.03.2014 23:50

Pomoc dla Ukrainy. Bronisław Komorowski rozmawiał z Obamą

Bronisław Komorowski podkreślił konieczność sformułowania twardej, adekwatnej i skoordynowanej odpowiedzi Zachodu na rosyjską agresję i naruszenie przez Rosję prawa międzynarodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Patryk Ptak/REPORTER)

Barack Obama rozmawiał o krokach, jakie należy podjąć w związku z sytuacją na Ukrainie, z Bronisławem Komorowskim - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Jaromir Sokołowski z Kancelarii poinformował, że w rozmowie telefonicznej z Obamą, prezydent Komorowski mówił między innymi o potrzebie wsparcia dla Kijowa.

- _ Bronisław Komorowski podkreślił konieczność sformułowania twardej, adekwatnej i skoordynowanej odpowiedzi Zachodu na rosyjską agresję i naruszenie przez Rosję prawa międzynarodowego. Prezydent zadeklarował polską gotowość do aktywnego współtworzenia tej strategii _ - poinformował Sokołowski.

Jak poinformował dziennikarzy wysoki rangą przedstawiciel prezydenckiej administracji, Obama dzwonił też do przywódców Wielkiej Brytanii i Niemiec. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron potwierdził informację o rozmowie z Obamą na swoim Twitterze.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy chcą grupy kontaktowej ws. Ukrainy Frank-Walter Steinmeier stwierdził, że sytuacja na Ukrainie jest skrajnie niebezpieczna, lecz zwrot jest jeszcze możliwy.
Komorowski o krokach, jakie podejmie UE Zaognienie sytuacji na Krymie niepokoi polskie władze.
Czechy chcą rozwiązania sytuacji na Ukrainie -_ To co się obecnie dzieje na Półwyspie Krymskim jest naruszeniem prawa międzynarodowego oraz suwerenności Ukrainy _ - mówił premier Bohuslav Sobotka.
Tagi: sytuacja na ukrainie, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz