Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomoc dla powodzian. Wyjazdy i zasiłki dla poszkodowanych dzieci

0
Podziel się

Na wsparcie będą mogli liczyć również uczniowie z rodzin, które ucierpiały w wyniku huraganów, nawałnic i gradobicia.

Pomoc dla powodzian. Wyjazdy i zasiłki dla poszkodowanych dzieci
(Witold Skrzypczak/REPORTER)
bEaatxIR

Uczniowie z rodzin, które ucierpiały w wyniku powodzi, huraganu, nawałnicy czy gradobicia, będą mogły w tym roku liczyć na wsparcie między innymi w postaci wycieczki terapeutyczno-edukacyjnego - zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie, skierowany do uzgodnień.

Rozporządzenie to ma regulować formy pomocy uczniom, których rodzinom w wyniku strat poniesionych zdarzeniami atmosferycznymi przyznano zasiłek do wysokości 6 tys. zł.

Uczniowie tacy będą mieli prawo do jednorazowego zasiłku w wysokości 500 zł (jeśli rodzina dostała zasiłek do 3 tys. zł) lub 1000 zł (jeśli rodzina dostała wysiłek powyżej 3 tys. zł).

bEaatxIT

Będą mieli też prawo do pomocy w postaci 14-dniowego nieodpłatnego wyjazdu terapeutyczno-edukacyjnego, jeśli rodzina dostała zasiłek powyżej 3 tys. zł.

Pomoc taka udzielana ma być na wniosek rodzica złożony do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Podczas wyjazdu organizator ma zapewnić uczniom odpowiednią pomoc psychologiczno-pedagogiczną, a przypadku wyjazdu w trakcie roku szkolnego także zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Z budżetu państwa na organizację wyjazdu będzie przeznaczona kwota 1300 zł na jednego ucznia.

Pomoc finansowa w postaci zasiłku, obok uczniów, którzy w roku szkolnym 2014/2015 będą chodzić do szkół wszystkich typów, udzielana będzie także dzieciom, które w nowym roku szkolnym realizować będą roczne przygotowanie przedszkolne.

bEaatxIZ

Z kolei wyjazdy nie obejmą dzieci _ zerówkowych _. Jak wyjaśniono w uzasadnieniu do projektu, 14-dniowa rozłąka z osobami bliskimi nie wpłynie korzystnie na poczucie bezpieczeństwa dzieci w tym wieku.

Rozporządzenie miałoby wejść w życie z dniem następnym po dniu ogłoszenia go w Dzienniku Ustaw. Tak krótkie vacatio legis rozporządzenia jest związany z koniecznością udzielenia pomocy w trybie pilnym, tak, aby dotarła ona do beneficjentów zaraz po wystąpieniu zdarzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Więcej kanałów w naziemnej telewizji cyfrowej _ Programy obecne na ósmym multipleksie będą rozprowadzane w wysokiej rozdzielczości i będą oferowane odbiorcom bezpłatnie _ - czytamy w uchwale Krajowej Rady.
Alarmujące statystyki Kościoła. Coraz mniej... - _ W Polsce mamy do czynienia z laicyzacją pełzająca _ - powiedział kardynał Kazimierz Nycz.
Miliardy euro dla Polski z budżetu UE. Na co? Tylko w dyspozycji samorządów będzie ponad 31 mld euro, a w krajowych programach operacyjnych ponad 45 mld euro.
bEaatxJu
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)