Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
03.11.2014 14:46

Pomoc humanitarna dla Ukrainy. Caritas Polska wyśle transport

Obwód doniecki jest jednym z trzech regionów na Ukrainie, z którymi Śląskie od lat współpracuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(chudo.sveta/Flickr)

Konwój z pomocą humanitarną, w tym między innymi z lekami, ubraniami i żywnością dla rodzin oraz dzieci niepełnosprawnych z obwodu donieckiego organizuje Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Wyruszy on na Ukrainę na przełomie listopada i grudnia - poinformowała Caritas.

W sierpniu sejmik woj. śląskiego zaapelował m.in. do działających w regionie organizacji pożytku publicznego i mieszkańców woj. śląskiego _ o udzielenie pomocy materialnej, skierowanej do dzieci i młodzieży w tym trudnym dla mieszkańców obwodu donieckiego okresie _. Obwód doniecki jest jednym z trzech regionów na Ukrainie, z którymi Śląskie od lat współpracuje.

Na realizację i organizację tej pomocy zarząd województwa śląskiego przeznaczył 414,5 tys. zł i ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych województwa w dziedzinie polityki społecznej w 2014 roku - pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą. Wpłynęły cztery oferty, po ich przeanalizowaniu wybrano Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

_ Naszym celem jest zorganizowanie transportu żywności, odzieży, obuwia, leków, przyborów szkolnych, czyli tego co najważniejsze. Chcemy jak najszybciej wyruszyć, bo zbliża się zima - sądzę, że transport wyjedzie na przełomie listopada i grudnia _ - powiedział PAP w poniedziałek dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ks. Marek Bator.

Pomoc będzie skierowana do rodzin, głównie kobiet z dziećmi, które zostały wysiedlone z rejonu Doniecka i obecnie mieszkają na terenie diecezji drohobyckiej. _ To około 400 rodzin. Ponadto organizujemy pomoc dla dzieci niepełnosprawnych - z zespołem Downa, które są pod opieką jednej z tamtejszych organizacji. Tych dzieci jest blisko 200 _ - powiedział ks. Bator.

Dodał, że konwój z pomocą humanitarną dojedzie do diecezji drohobyckiej a tamtejszy Caritas rozdysponuje wszystkie rzeczy. Całkowity koszt operacji wyniesie 425 tys. zł, z czego 414,5 tys. zł przekazał zarząd woj. śląskiego. Województwo śląskie współpracuje z trzema regionalnymi partnerami z Ukrainy. Należą do nich obwody: lwowski (od października 2001), czerniowiecki (od września 2002 r.) oraz doniecki (od grudnia 2005 roku).

Czytaj więcej w Money.pl
Podano wyniki "wyborów" w Donbasie Zwycięzcami wyborów w separatystycznej i nieuznawanej przez Ukrainę Donieckiej Republice Ludowej (DRL) oraz Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) zostali...obecni przywódcy.
Wojna na Wschodzie? Eksport mocno w górę Mimo topniejącego handlu z Ukrainą i Rosją, eksperci prognozują jeszcze większy wzrost sprzedaży.
Berlin ocenił wybory na wschodzie Ukrainy Szef MSZ Frank-Walter Steinmeier powiedział, że _ tak zwane wybory _ są niezgodne z porozumieniem z Mińska i Berlin nie może ich uznać.
Tagi: wojna na ukrainie, caritas polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz