Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
31.05.2012 18:24

Polski Związek Piłki Siatkowej pod lupą prokuratury. Chodzi o finanse

Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli dokumentację finansową i komputery.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie fikcyjnych usług spółki Sport Event dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej co do działań promocyjnych przed mistrzostwami świata mężczyżn w siatkówce w 2014 r. CBA zabezpiecza dokumentację finansową PZPS, Sport Event i jeszcze jednej spółki.

_ - Chodzi o wystawianie przez spółkę Sport Event nierzetelnych faktur na rzecz PZPS _ - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Dodał, że faktury dotyczyły usługi promocji miast, w których mają się odbywać mistrzostwa. - _ Usługi te nie zostały wykonane, mimo zapłacenia 1 mln 730 tys. zł _ - powiedział prokurator.

Dodał, że wszczęte 9 maja śledztwo prowadzone jest na razie _ w sprawie _, a nie przeciw komukolwiek. Potwierdził, że na zlecenie prokuratury w czwartek agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczali dokumentację sprawy - w PZPS, w jej spółce-córce oraz w Sport Event.

O tym, że CBA sprawdza dokumentację finansową PZPS i dwóch warszawskich spółek z nim współpracujących, informował wcześniej rzecznik Biura Jacek Dobrzyński. -_ Funkcjonariusze działając na podstawie prokuratorskiego postanowienia o przeszukaniu i żądaniu wydania rzeczy, zabezpieczają dokumentację finansową i komputery _ - powiedział Dobrzyński.

18. Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn maja odbyć się w listopadzie i grudniu 2014 r. w sześciu miastach Polski. W mistrzostwach mają wziąć udział 24 reprezentacje.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz