Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
misja w afganistanie
04.04.2011 06:44

Polski żołnierz zmarł w Afganistanie. Tajemniczo

Śmierć młodszego chorążego badają służby medyczne żandarmerii. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych twierdzi, że nie było ataku na bazę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkwczad.wp.mil.pl)

Wczoraj w bazie Ghazni w Afganistanie zmarł młodszy chorąży Bartosz Spychała - poinformowało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

Okoliczności śmierci żołnierza są obecnie przedmiotem wyjaśnień służb medycznych i Żandarmerii Wojskowej. Dowództwo polskiego kontyngentu twierdzi, ze nie było żadnego ataku na bazę. O tragicznym wydarzeniu została poinformowana najbliższa rodzina.

Młodszy chorązy Bartosz Spychała służył w wojsku od 1992 r. Dwa lata później zaczął służbę w 1. Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu na stanowisku podoficer specjalista. Miał 39 lat. Pozostawił żonę i piętnastoletnią córkę.

Komandos z Lublińca to 25. Polak, który zmarł w Afganistanie od 2007 r., gdy Polska zaangażowała się w operację ISAF. Polski kontyngent w tym kraju liczy obecnie około 2600 żołnierzy i pracowników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t98707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/badaja;zolnierzy;by;rzadziej;chorowali,54,0,805174.html) Badają żołnierzy. By rzadziej chorowali Jeśli polscy żołnierze w Afganistanie mają kłopoty ze zdrowiem, najczęściej są to nieżyty górnych dróg oddechowych i urazy nabyte przy uprawianiu sportu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t89994.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;talibow;na;baze;nato;dwie;ofiary,190,0,805054.html) Atak talibów na bazę NATO. Dwie ofiary Siły NATO poinformowały, że udało im się odeprzeć atak na jedną z baz Sojuszu na przedmieściach stolicy Afganistanu, Kabulu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afganistan;zabito;osmiu;pracownikow;onz,73,0,804937.html) Afganistan: Zabito ośmiu pracowników ONZ Biuro ONZ zaatakowali uczestnicy demonstracji zorganizowanej w proteście przeciw spaleniu Koranu przez amerykańskiego pastora
Tagi: misja w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz