Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaukaz
16.03.2013 10:39

Polski alpinizm. Poszukują Polaków na Kaukazie

Ambasada zaznacza, że nie ma potwierdzenia, iż alpiniści wyruszyli w kierunku szczytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(North Shore Rescue/CC/Flickr)

Na Elbrusie w Kabardo-Bałkarii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, ratownicy wysokogórscy poszukują dwóch alpinistów z Polski i Iranu, którzy zaginęli tam tydzień temu._ _

_ Poszukiwania prowadzone są na wysokości 4200 metrów n.p.m. w rejonie skał Pastuchowa _ - poinformował dyżurny służb poszukiwawczo-ratowniczych na Elbrusie. W akcji uczestniczy siedmiu ratowników.

O zaginięciu alpinistów regionalny zarząd Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji w Kabardo-Bałkarii poinformowała w piątek polska ambasada w Moskwie, według której zaginęli oni 9 marca.

O zaginięciu Polaka placówka dowiedziała się od jego rodziny, która zawiadomiła, iż nie zgłasza się on od ubiegłej soboty. Ambasada zaznacza, że nie ma potwierdzenia, iż alpiniści wyruszyli w kierunku szczytu.

Cytowane w piątek przez agencję Interfax źródło w służbach poszukiwawczo-ratowniczych na Elbrusie przekazało, że Polak i Irańczyk nie zarejestrowali swojego wyjścia i nie podali trasy.

Elbrus położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu. Liczy 5642 m n.p.m. Jest najwyższym szczytem Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Polak zaginął w Rosji. Polski ambasador... Od 9 marca rodzina Polaka nie może nawiązać z nim kontaktu.
Tu zginęło 200 rosyjskich policjantów. W rok Ponad 200 przedstawicieli sił bezpieczeństwa i niemal 400 domniemanych rebeliantów zginęło w 2012 roku na należącym do Federacji Rosyjskiej Kaukazie Północnym.
Odbili porwane dziecko. Terroryści nie żyją Siły bezpieczeństwa zabiły w Dagestanie na Północnym Kaukazie co najmniej siedmioro islamskich rebeliantów, w tym jedną kobietę.
Tagi: kaukaz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz