Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm
25.07.2011 14:13

Polska zwołuje spotkanie grup roboczych do walki z terroryzmem

Spotkania tych gremiów mają się odbyć w najbliższym możliwym terminie w Brukseli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

W reakcji na zamach bombowy w Oslo i masakrę na wyspie Utoya polska prezydencja zwołała posiedzenia grup roboczych, odpowiedzialnych w Radzie Unii Europejskiej za współpracę rządów w zakresie walki z terroryzmem.

Spotkania tych gremiów mają się odbyć w najbliższym możliwym terminie w Brukseli._ - Decyzją polskiej prezydencji na posiedzenia grup COTER (komitet ds. terroryzmu) oraz TWG (grupa robocza ds. terroryzmu) zaproszeni zostaną przedstawiciele władz norweskich _ - napisał w komunikacie rzecznik prezydencji Konrad Niklewicz. Dodał, że zwołanie obu posiedzeń nastąpiło w porozumieniu z unijnym koordynatorem do spraw terroru Gillesem de Kerchove.

Niklewicz poinformował także, że dla uczczenia pamięci ofiar zamachów w Norwegii polska prezydencja w Radzie UE zadecydowała o poprzedzeniu minutą ciszy dzisiejszych posiedzeń grup roboczych Rady w Brukseli. Od minuty ciszy rozpoczęła się również w Brukseli codzienna konferencja prasowa Komisji Europejskiej.

22 lipca uzbrojony w karabin automatyczny i pistolet 32-letni Norweg Anders Behring Breivik przez około godzinę strzelał do uczestników obozu, zorganizowanego na wyspie Utoya przez młodzieżową przybudówkę współrządzącej w Norwegii Partii Pracy. Według ostatniego bilansu, zginęło tam co najmniej 86 osób. W wybuchu samochodu-pułapki, który Breivik zdetonował wcześniej w stołecznej dzielnicy rządowej, śmierć poniosło co najmniej siedem osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t85967.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/masakra;w;norwegii;breivik;kupil;chemikalia;we;wroclawiu,37,0,880165.html) Masakra w Norwegii: Breivik kupił chemikalia we Wrocławiu? ABW i CBŚ przeprowadziły wczoraj na Dolnym Śląsku akcję w związku z informacjami od policji w Norwegii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t100481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chrzescijanie;urazeni;sprawca;byl;psychopata,19,0,880147.html) Chrześcijanie urażeni: Sprawca był psychopatą Po zamachach w Norwegii nie da się już jednoznacznie określić profilu terrorystów ze względu na wiarę lub przynależność etniczną - pisze zgodnie prasa w Czechach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t153152.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dramat;w;norwegii;relacje;swiadkow;masakry;na;wyspie;utoya,161,0,879521.html) Złapano drugiego podejrzanego. Miał nóż 32-letni mężczyzna określany jako _ chrześcijański fundamentalista _ strzelał do młodzieży przez 1,5 godziny. Zabił co najmniej 85 osób.
Tagi: terroryzm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz