Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strefa schengen
13.05.2011 15:43

Polska przyjmie 50 uchodźców z Malty

W ramach pomocy krajom Unii Europejskiej, które obecnie mają największy kłopot z uchodźcami, przyjmiemy 50 osób z Malty - zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

W ramach pomocy krajom Unii Europejskiej, które obecnie mają największy kłopot z uchodźcami, przyjmiemy 50 osób z Malty - zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

Szef MSWiA reprezentował wczoraj Polskę w Brukseli na nadzwyczajnym posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych _ 27 _, poświęconym układowi z Schengen. Na posiedzeniu, które miało charakter nieformalny, nie zapadły żadne decyzje.

- _ Unia Europejska wyraźnie mówi o pomocy dla kraju, który z powodów od siebie niezależnych stanął przed wyzwaniem dla wydolności swoich służb granicznych i urzędników zajmujących się cudzoziemcami. Nikt nie mówi, że to problem jednego kraju _ - powiedział Miller.

Zdaniem Millera prawo do swobodnego poruszania się w obszarze Schengen jest jednym z podstawowych praw UE i na pewno _ nie będziemy chcieli narażać na utratę tej wartości z powodu incydentów _. Jak mówiła wczoraj unijna komisarz do spraw wewnętrznych Cecilia Malmstroem, jeden kraj UE sam nie będzie mógł podejmować decyzji o czasowym przywróceniu kontroli na granicy wewnętrznej strefy Schengen. Decyzja musi być _ wspólnotowa _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t139284.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/schengen;zagrozone;wroca;kontrole,161,0,828577.html) Schengen zagrożone. Wrócą kontrole? Obawy przed napływem imigrantów z Afryki mogą spowodować zmiany w ruchu bezgranicznym w Europie i doprowadzić do przywrócenia kontroli paszportowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t85045.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/francja;nie;chce;imigrantow;nie;ma;dla;nich;pracy,251,0,822523.html) Francja nie chce imigrantów. "Nie ma dla nich pracy" Prezydent Nicolas Sarkozy przypomniał też o konieczności przywrócenia kontroli granicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t136060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/brukselski;szczyt;w;cieniu;portugalii;i;libii,207,0,800207.html) Brukselski szczyt w cieniu Portugalii i Libii Unijni przywódcy radzą jak ratować strefę euro i zorganizować akcję pomocy Libijczykom.
Tagi: strefa schengen, uchodźcy, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz