Notowania

sirius star
21.11.2008 08:39

Polska prokuratura tropi somalijskich piratów

Szczeciński wydział Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo w sprawie porwania Sirius Star.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/DAEWOO SHIPBUILDING)

Jak podaje Gazeta Wyborcza, szczecińska prokuratura rozpoczęła śledztwo z urzędu, ponieważ na podlegającym jej terenie mieszka jeden z dwóch uprowadzonych na pokładzie tankowca, polskich obywateli.

Celem śledztwa - jak mówi gazecie naczelnik wydziału Renata Pietrzak - jest postawienie somalijskich piratów przed sądem. - Zdajemy sobie sprawę, że to postępowanie będzie specyficzne i trudno dziś przewidzieć wynik jego zakończenia - przyznaje w _ GW _prokurator Pietrzak.

Na wniosek prokuratury w wyjaśnienie okoliczności porwania zaangażowała się ABW.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Indyjski okręt popłynie do walki z piratami ]( http://news.money.pl/artykul/indyjski;okret;poplynie;do;walki;z;piratami,175,0,388015.html )
* [ Piraci podnoszą stawkę. 25 milionów dol. za tankowiec ]( http://news.money.pl/artykul/piraci;podnosza;stawke;25;milionow;dol;za;tankowiec,183,0,386999.html )
* [ Piraci zażądali okupu za Sirius Star ]( http://news.money.pl/artykul/piraci;zazadali;okupu;za;sirius;star,163,0,386211.html )
* [ Sikorski o tankowcu. To potrwa ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;o;tankowcu;to;potrwa,27,0,386075.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sirius star, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz