Notowania

katastrofa smoleńska
16.01.2013 15:40

Polska nie zwróci się do sądu o zwrot wraku?

MSZ na razie nie wystąpi na drogą sądową w sprawie sprowadzenia do kraju wraku Tupolewa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

MSZ na razie nie wystąpi na drogą sądową w sprawie sprowadzenia do kraju wraku Tupolewa. Taki kierunek zasugerował jeden z urzędników rosyjskiego Komitetu Śledczego odnosząc się do pytania czy Polska mogłaby odzyskać wrak przed zakończeniem śledztwa.

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreśla też, że Polska liczy na jak najszybszy zwrot _ swej własności _.

_ - Polska domaga się od wielu, wielu miesięcy ustami prokuratury, ministerstwa sprawiedliwości udzielenia pomocy prawnej w postaci zwrotu wraku i skrzynek. My nie mamy najmniejszych wątpliwości, co do tego, że taka prawna możliwość ze strony rosyjskiej istnieje. Prosimy o podjęcie politycznej decyzji o wykonaniu tej pomocy prawnej _ - tłumaczy Sikorski.

POSŁUCHAJ RADOSŁAWA SIKORSKIEGO:

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki poinformował, że znamy tylko prywatne stanowisko jednego rosyjskiego urzędnika, a stanowisko całego komitetu ma być przekazane polskiej stronie w najbliższych dniach. Zdaniem MSZ, nie ma podstaw ku temu, by resort wybrał inną drogę domagania się zwrotu wraku. Rzecznik twierdzi w komunikacie, że takie rozwiązanie nie przyczyniłoby się do przyspieszenia powrotu szczątków samolotu do Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Wrak TU-154 nie wróci do Polski. Na razie Szef MSZ Radosław Sikorski poinformował, że nie uzyskał od szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa informacji o dacie powrotu do Polski wraku Tu-154M.
Sprawdzą autora tekstu o trotylu w TU-154 Rada Nadzorcza i właściciel Presspubliki Grzegorz Hajdarowicz zapowiadają powołanie komisji, która zbada okoliczności publikacji Cezarego Gmyza.
Nie stawi się przed zespołem Macierewicza -_ Debatę eksperci mogą prowadzić z ekspertami, a nie z politykami _- uważa przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek.
Tagi: katastrofa smoleńska, tu-154, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz