Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska może pomóc Ukrainie. Sprawdź, jak

0
Podziel się:

Polska może wesprzeć Ukrainę doświadczeniami z zakresu deregulacji prawa gospodarczego, cięć obciążeń administracyjnych, oraz rozwoju małego biznesu

Polska może pomóc Ukrainie. Sprawdź, jak
(Ministerstwo Gospodarki mat.pras.)

Polska może wesprzeć Ukrainę doświadczeniami z zakresu deregulacji prawa gospodarczego, cięć obciążeń administracyjnych, oraz rozwoju małego biznesu - powiedział wiceminister gospodarki Mariusz Haładyj po zakończonej wizycie w Kijowie.

_ - W czasie, gdy budżet Ukrainy poszukuje pieniędzy, deregulacja, ograniczanie biurokracji oraz zmniejszanie szarej strefy, to najtańszy sposób na wyzwolenie energii przedsiębiorców, i w konsekwencji zwiększenia przychodów państwa _ - uważa Haładyj.

Ukraińcy byli zainteresowani sposobami ułatwiania warunków działania małego biznesu, zwiększania jego potencjału, a także budowania przejrzystych relacji administracji publicznej z biznesem. - _ Stronę ukraińską ciekawiło to, że dziś 99 procent firm w Polsce to mikro, małe i średnie firmy _ - mówił Haładyj.

Dodał, że Ukraińcy byli zainteresowani naszymi doświadczeniami dot. transformacji gospodarczej, która doprowadziła do tego, że ok. 60 procent PKB wytwarzają w Polsce właśnie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

W trakcie trzydniowej wizyty polska delegacja spotkała się m.in. z kierownictwami i ekspertami ministerstw gospodarki, finansów oraz Centrum Reform Gospodarczych._ - Strona ukraińska podkreśliła gotowość szybkiego wdrażania reform gospodarczych _ - podkreślił wiceminister.

W opinii polskich eksporterów i inwestorów, z którymi delegacja z Polski spotkała się w Kijowie, ustabilizowanie sytuacji i poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej na Ukrainie będzie korzystna zarówno dla polskich firm już obecnych na ukraińskim rynku, jak i firm zainteresowanych tym rynkiem.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polska nie może pozwolić Europie zapomnieć o Ukrainie" Donald Tusk uważa, że Polacy powinni pomóc Ukraińcom uporać się z historią.
Obama wskazuje Ukrainie Polskę jako wzór Prezydent USA wskazał na nasze reformy gospodarcze, które przyniosły wręcz _ niewiarygodny _ wzrost.
Miller: niech Polska nie wychodzi przed szereg _ Z Moskwą łączą nas poważne interesy gospodarcze i nasze stanowisko nie może być twardsze niż to prezentowane przez Kijów _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)