Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polską prokuraturę czeka paraliż? Wszystko przez...

0
Podziel się:

Ustępujący minister sprawiedliwości w ostatnich dniach urzędowania podpisał nowy regulamin wewnętrznego urzędowania prokuratury.

Polską prokuraturę czeka paraliż? Wszystko przez...
(PAP/Jacek Turczyk)
bEKArCDF

Problemy grożą elitarnym wydziałom do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji w prokuraturach apelacyjnych, które prowadzą najważniejsze śledztwa. _ _

Ustępujący minister sprawiedliwości w ostatnich dniach urzędowania podpisał nowy regulamin wewnętrznego urzędowania prokuratury. Zakłada on przesunięcie części spraw z najniższych szczebli prokuratury, czyli z rejonów, do szczebli wyższych - okręgów i właśnie prokuratur apelacyjnych.

Śledczy zrobili analizę, o ile więcej spraw wpłynie do wyższych szczebli. Ze statystyk wyczytali, że od stycznia elitarne wydziały zostaną sparaliżowane. O sprawie pisze _ Gazeta Wyborcza. _

bEKArCDH
Czytaj więcej w Money.pl
Decyzja w sprawie śledztwa smoleńskiego _ Pomimo przeprowadzenia w toku tego postępowania szeregu czynności procesowych, nie zdołano zakończyć śledztwa w uprzednio wyznaczonym terminie _ - oświadczył prokurator.
Grabarczyk kończy wojnę z prokuraturą Minister sprawiedliwość chce wzmocnić kompetencje prokuratora generalnego i dać mu więcej uprawnień.
Prokuratura sprawdza zmiany w podatkach Przepisy miały zapobiec wyprowadzaniu przez spółki-córki koncernów działających w Polsce pieniędzy do rajów podatkowych.
bEKArCEi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)