Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy żołnierze oskarżeni o zabójstwo

0
Podziel się:

Sześciu polskich żołnierzy, służących w Afganistanie usłyszało zarzuty zabójstwa ludności cywilnej. Grozi im co najmniej 12 lat więzienia.

Polscy żołnierze oskarżeni o zabójstwo
(PAP/Jerzy Undro)

Sześciu polskich żołnierzy, służących w Afganistanie usłyszało zarzuty zabójstwa ludności cywilnej. Grozi im 12 lat więzienia.

Naczelna Prokuratura Wojskowa w Poznaniu postawiła zarzuty zabójstwa ludności cywilnej sześciu z siedmiu żołnierzy, zatrzymanych we wtorek w związku z sierpniową akcją w Afganistanie w której zginęli cywile - poinformował szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej z Poznania Karol Frankowski. Całej szóstce grozi co najmniej 12 lat więzienia.

Siódmy żołnierz usłyszał zarzut ataku na nie broniony obiekt cywilny.

ZOBACZ TAKŻE:

Żołnierze odpowiedzą za atak na afgańskich cywilówProkuratura ustaliła, że Polacy otoczyli afgańska wioskę i otworzyli do niej ogień z karabinu maszynowego i moździerza. Zdaniem śledczych, "nie było to związane z jakimkolwiek równoczesnym, bezpośrednim, realnym aktem agresji ze strony ludności miejscowej, czy też zachowaniem zagrażającym życiu, zdrowiu i bezpieczeństwu tak żołnierzy polskich, jak i żołnierzy innych państw pełniących służbę w ISAF" - poinformował prokurator Frankowski.

Wyjazd patrolu w skład którego wchodzili zatrzymani żołnierze nastąpił po upływie kilku godzin od ataku na polski patrol, w wyniku którego uszkodzono dwa pojazdy.

Wioska Nangar Khel została ostrzelana przez żołnierzy polskich z wielkokalibrowego karabinu maszynowego, a następnie granatami moździerzowymi kalibru 60 mm. Wśród zabitych i rannych były kobiety i dzieci.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)