Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polscy oficerowie lotnictwa będą służyć w USA

0
Podziel się

Wymiana między Siłami Powietrznymi i USAF jest wypełnieniem porozumienia między MON i Departamentem Obrony USA.

Polscy oficerowie lotnictwa będą służyć w USA
(Marion Doss/CC/Flickr)
bDTeEmYB

Trzej kapitanowie Sił Powietrznych - specjaliści obsługi naziemnej samolotów - zaczną w czerwcu dwuletnią służbę w USA. Amerykańscy technicy będą pracować na podobnych stanowiskach w polskich bazach - poinformował rzecznik Sił Powietrznych ppłk Artur Goławski.

Dwaj dowódcy klucza eksploatacji z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, gdzie stacjonują samoloty C-130 Hercules, i starszy inżynier z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu - miejsca stacjonowania eskadry F-16 - na początku czerwca trafią do baz lotniczych w Arizonie i Karolinie Północnej.

Wrócą ze Stanów Zjednoczonych we wrześniu 2015 roku. Amerykanie do końca czerwca stawią się na podobnych stanowiskach w bazach na poznańskich Krzesinach i w Powidzu.

bDTeEmYD

_ Obsługa naszego sprzętu, wyprodukowanego w Stanach Zjednoczonych, przez specjalistów amerykańskich zapewni stałą wymianę doświadczeń, podniesie to wiedzę i naszego personelu. Służba Polaków w jednostkach USAF pozwoli nam szkolić kolejnych oficerów do działań koalicyjnych _ - zaznaczył Goławski.

Odbywająca się w tym roku po raz pierwszy kapitańska wymiana między Siłami Powietrznymi i USAF jest wypełnieniem porozumienia między MON i Departamentem Obrony USA. Dokument podpisali przed rokiem dowódcy sił powietrznych obu państw gen. broni pilot Lech Majewski i gen. Norton A. Schwartz.

Kandydaci do wymiany zostali zgłoszeni w 2012 roku i zaakceptowani przez przyszłych przełożonych. W Stanach Zjednoczonych szkoli się też obecnie kilkunastu polskich pilotów F-16.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska należy do najbezpieczniejszych 80 procent transakcji oszukańczych w Polsce, stanowią te z zagranicy, głównie z USA.
Ci żołnierze walczą głównie ze sobą Żołnierze, którzy wracają z zagranicznych misji często długo dochodzą do zdrowia. Niektórzy miesiącami muszą leczyć się z lęków i psychicznych urazów.
Apel Obamy: Doceńcie poświęcenie żołnierzy Obama wyraził zaniepokojenie, że żołnierze amerykańscy w Afganistanie oraz ci, którzy powrócili z Iraku, nie czują się w pełni doceniani przez społeczeństwo.
bDTeEmZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)