Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polscy biskupi przeproszą za pedofilię księży

0
Podziel się

Polscy biskupi będą przepraszali za przypadki molestowania seksualnego.

Polscy biskupi przeproszą za pedofilię księży
(Reporter)
bDZOKswR

20 czerwca w Krakowie w bazylice Najświętszego Serca Jezusa zostanie odprawione specjalne nabożeństwo pokutne za przestępstwa wobec dzieci. Prawdopodobnie będą w nim uczestniczyć także ofiary duchownych.

_ - W polskim Kościele wciąż panuje pewna zmowa milczenia wobec pedofilii _ - mówi ojciec Adam Żak, koordynator Episkopatu do spraw ochrony dzieci i młodzieży oraz twórca Centrum Ochrony Dziecka.

Ojciec uważa, że zakonnik, ksiądz lub kleryk, który ma jakieś poważniejsze podejrzenia wobec innego duchownego powinien to zgłosić do przełożonego lub biskupa.

bDZOKswT

_ Oni mają odpowiednie narzędzia, aby oddzielając prawdę od fałszu sprawę zbadać. Tymczasem, ludzie wychodzą z założenia, że mówiąc o podejrzeniach zwierzchnikom są kapusiami _ - dodaje ksiądz Żak. Jego zdaniem nad zmianą tej mentalności trzeba jeszcze popracować.

Ojciec Adam Żak jest organizatorem krakowskiej modlitwy. Będzie ona częścią międzynarodowej zamkniętej konferencji, na której eksperci z całego świata chcą rozmawiać o tym jak zapobiegać i pomagać nieletnim ofiarom przestępstw seksualnych. Odbędzie się ona 20 i 21 czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl
Ksiądz zatrzymany w sprawie pedofilii Sprawa ma związek ze śledztwem w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci na Dominikanie. Poinformował o tym Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Ksiądz nie odpowiadał na pytania o pedofili Prokuratorzy chcą ustalić przypadki dzieci, które - jak mówił duchowny - _ wchodziły do łóżek dorosłych ponieważ ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia _.
Episkopat o pedofilii: wielka krzywda Hierarchowie w ciągu dwóch dni obrad omówią trzy aneksy do zatwierdzonych w ubiegłym roku wytycznych KEP na temat procedur reagowania na przypadki pedofilii wśród duchownych.
Papież Franciszek przeprasza za skandal Jednocześnie zapewnił, że sprawcy tych czynów zostaną ukarani i że Kościół jest świadom krzywd wyrządzonych dzieciom.
bDZOKsxu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)