Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy złodzieje w Niemczech. To już tylko stereotyp

0
Podziel się:

Zaprezentowany dziś raport jest kolejną analizą opracowaną w ramach serii Slogany czy konkrety.

Polscy złodzieje w Niemczech. To już tylko stereotyp
(Paweł Kozioł/Reporter)
bEKggrCJ

Wbrew stereotypowym opiniom Polacy są sprawcami ułamka przestępstw na pograniczu polsko-niemieckim - wynika z zaprezentowanego na dzisiejszej konferencji raportu. Jej uczestnicy podkreślali, że współpraca służb przygranicznych jest coraz efektywniejsza.

Raport przygotowały wspólnie Instytut Spraw Publicznych i Fundacja Konrada Adenauera. Powstał on w oparciu o dane z terenów Brandenburgii, landu który ma najdłuższą granicę z Polską. Dane tamtejszej policji pokazują, że Polacy są tam sprawcami 13 proc. przestępstw.

_ - Pojawiający się w Niemczech stereotyp Polak - złodziej nijak się ma do rzeczywistości _ - oceniła autorka raportu Agnieszka Łada z ISP. _ Większość przestępców to sami Niemcy, wśród pozostałych nacji Polacy wcale nie są najliczniejszą grupą _ - podkreśliła.

bEKggrCL

Jak poinformował obecny na spotkaniu Maciej Piasecki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, do Sejmu trafiła w czwartek umowa o zwalczaniu przestępczości zorganizowanej oraz współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych podpisana w maju przez szefów resortów spraw wewnętrznych Polski i Niemiec. Wymaga ona bowiem ratyfikacji.

Umowa, która ma zastąpić obowiązujące obecnie cztery akty prawne zawarte jeszcze przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i Strefy Schengen reguluje współpracę służb w zakresie zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępstw i wykroczeń oraz ścigania ich sprawców.

Zaprezentowany w piątek raport jest kolejną analizą opracowaną w ramach serii _ Slogany czy konkrety _. Ich celem jest ocena współpracy polsko-niemieckich w różnych sferach i formułowanie wniosków i rekomendacji wskazujących kierunek optymalnych zmian.

Czytaj więcej w Money.pl
W Niemczech strajk maszynistów. Przez weekend Po wczorajszym proteście pilotów linii Germanwings teraz znowu strajkować będą maszyniści pociągów. I to przez cały weekend.
Prasa niemiecka o Putinie "Wielki Brat" Niemieccy komentatorzy poświęcają sporo miejsca wizycie prezydenta Rosji Władimira Putina - "Wielkiego Brata z Moskwy" - w Serbii. Zarzucają władzom w Belgradzie lawirowanie pomiędzy UE a Rosją i piętnują "wielkorosyjski nacjonalizm".
Więcej czołgów dla Bundeswehry O dodatkowym uzbrojeniu politycy CDU i SPD mówili podczas zamkniętego dla prasy posiedzenia parlamentarnej komisji obrony.
bEKggrDm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)