Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy działacze od kilku godzin kontrolowani na granicy z Białorusią

0
Podziel się:

Działacze nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi (ZPB) od kilku godzin przebywają po białoruskiej stronie granicy na przejściu Kuźnica-Bruzgi.

Polscy działacze od kilku godzin kontrolowani na granicy z Białorusią
(AP/Fotolink/East News)

Działacze nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi (ZPB) od kilku godzin przebywają po białoruskiej stronie granicy na przejściu Kuźnica-Bruzgi, gdzie są poddawani kontroli - poinformowała dziś była szefowa ZPB Andżelika Borys.

Wraz z Borys na przejściu granicznym przebywa obecny prezes związku Mieczysław Jaśkiewicz. Działacze jechali do Polski._ - Zatrzymano nas pod pretekstem rutynowej, celnej kontroli. Nie wytłumaczono, czego szukają. Skupili się na dokumentach związanych z naszą działalnością; kserują i sprawdzają nasze notatki, notesy _ - relacjonował Jaśkiewicz.

Według Borys, zachowanie białoruskich służb granicznych wskazywało, że czekano na nich i cała akcja została przygotowana._ - Nie podano powodu zatrzymania, sprawdzono, czy nie mamy żadnych rzeczy zabronionych, pieniędzy też nie mamy. Im chodziło wyłącznie o nasze dokumenty _ - dodała Borys, która również powiedziała, że dokumenty działaczy są spisywane i kserowane przez służby.

Jaśkiewicz został wybrany na prezesa ZPB w listopadzie 2012 roku. Od 2005 roku istnieją dwa kierownictwa ZPB; wówczas władze Białorusi nie uznały zjazdu organizacji, na którym wybrano na prezesa Borys, i nakazały przeprowadzenie ponownego zjazdu.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny pożyczą Białorusi miliard dolarów Państwowy Bank Rozwoju Chin otworzy dla Białorusi dwie długoterminowe linie kredytowe.
General Motors otworzy nową fabrykę. Gdzie? Ponieważ GM ma już zakłady w Europie Wschodniej i Rosji, nowe zakłady będą produkować inne modele aut.
Łukaszenka boi się rosyjskiej agresji? Prezydent Białorusi uważa, że jego państwo samo powinno produkować nowoczesne rodzaje broni, gdyż nikt jej tak nie da takiego uzbrojenia
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)