Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polityka w Indiach. Atak gazem pieprzowym w parlamencie

0
Podziel się:

Do szpitala trafiło czterech deputowanych.

Polityka w Indiach. Atak gazem pieprzowym w parlamencie
(Peter Richmond/CC BY 2.0/Flickr)

Poseł izby niższej parlamentu, który sprzeciwia się propozycji utworzenia nowego stanu na południu kraju, zaatakował gazem kilku polityków, a jego koledzy zniszczyli komputer i mikrofon - poinformowały lokalne media.

Członkowie Izby Ludowej (Lok Sabha) przygotowywali się do głosowania w sprawie podziału stanu Andhra Pradeś i utworzenia nowego regionu o nazwie Telangana, gdy Lagadapati Rajagopal z rządzącego Indyjskiego Kongresu Narodowego (INC-I) spryskał sprayem pieprzowym kilku deputowanych - podała telewizja NDTV.

Następnie Rajagopal, który sprzeciwia się utworzeniu 29. stanu Indii, choć zgadza się na to jego własna partia, zaczął kłócić się z posłami. Inni członkowie izby niższej, którzy popierają Rajagopala, zniszczyli komputer i mikrofon, by uniemożliwić kontynuowanie obrad. Służby sanitarne parlamentu udzieliły pomocy kilku posłom. Czterej zostali przewiezieni do szpitala z powodu efektów gazu pieprzowego.

Minister urbanizacji i ds. parlamentu Kamal Nath ocenił, że incydent był _ wielkim krokiem wstecz w indyjskiej demokracji _. Niektórzy parlamentarzyści domagali się natychmiastowego zawieszenia Rajagopala, a nawet jego aresztowania - poinformował portal Firstpost.

INC-I w lipcu ub.r. obiecała utworzyć na południu kraju nowy, 29. stan Indii. Decyzja wywołała protesty przeciwników, którzy ostrzegali, że na nowej Telanganie się nie skończy, a o własne stany upomną się inne ludy, widząc w tym szansę na poprawę losu. W indyjskim parlamencie często dochodzi do chaotycznych scen, ale czwartkowy incydent był pierwszym tego rodzaju - pisze agencja EFE.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlikowska uzwięziona w Indiach. To sekta? - _ To jest operacja na otwartym mózgu. Chirurg nie może pozwolić pacjentowi odejść, kiedy pacjent leży już na stole operacyjnym _ - usłyszała od swojej nauczycielki.
Soczi 2014: Indie już pod własną flagą ...
Zatonął przeładowany statek. 28 ludzi utonęło 13 osób uratowano. Do katastrofy doszło na południowy zachód od indyjskich archipelagów: Andamany i Nikobary.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)