Notowania

wiadomości
13.05.2014 20:09

Polityka w Danii. Usunęli z telewizji kontrowersyjny spot

Chodzi o reklamę, w którym do udziału w wyborach europejskich młodzi ludzie zachęcani byli takimi środkami wyrazu, jak seks grupowy i przemoc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eimoberg/CC BY 2.0/wikimedia commons)
Budynek duńskiego parlamentu</br>

Po fali krytyki duński parlament przyznał się do błędu i wycofał wyborczy spot, w którym takimi środkami wyrazu, jak seks grupowy i przemoc, usiłowano nakłaniać młodych ludzi do głosowania w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W krótkim filmie rysunkowym superbohater Voteman (ten, który głosuje) najpierw pokazany jest w łóżku z pięcioma kobietami, a potem jeździ na delfinach jak na nartach wodnych, by brutalnymi metodami dopilnować, żeby ludzie poszli na wybory.

Osobników, którzy nie zamierzają głosować, Voteman bije po twarzy i wrzuca do kabiny wyborczej. Superbohater przeszkadza też parze w łóżku, po czym wyrzuca oboje przez okno.

_ Przyznaję, że parlament jako instytucja powinien w przyszłości ostrożniej podchodzić do tego, pod czym się podpisuje _ - napisał przewodniczący duńskiego parlamentu Mogens Lykketoft w mailu do deputowanych.

Kreskówkę usunięto z profilu parlamentu na Facebooku i z portalu YouTube, ale - jako że w internecie tak naprawdę nic nie ginie - jest ona w wielu mediach ilustracją do informacji o kontrowersyjnym pomyśle Duńczyków na propagowanie europejskich wyborów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabójstwo wstrzymuje kampanie w Hiszpanii Według pierwszych hipotez, zbrodni dokonała matka kobiety wyrzuconej przez kandydatkę z pracy.
Gowin składa ważną deklarację ws. euro Podkreślił też, że Polacy powinni mieć dostęp do informacji na temat konsekwencji podjęcia tej decyzji
Episkopat Polski zachęca do głosowania w wyborach do PE Episkopat Polski apeluje o odpowiedzialny wybór osób, którym na sercu leży autentyczne dobro Europy i Polski.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz