Notowania

zamach
13.11.2012 09:30

Polityk PiS mówi, dlaczego zamach jest prawdopodobny

Mariusz Błaszczak: Rosjanie wielokrotnie kłamali, a historia wskazuje, że w tym terenie nie doszłoby do rozbicia Tupolewa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Mamy do czynienia z dużymi zaniechaniami instytucji państwowych, badających katastrofę smoleńską - mówi szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.

Gość radiowej Trójki uważa, że do wyjaśnienia katastrofy powinny być powołane dwa zespoły. _ - Jeden ekspertów, naukowców, którzy wyjaśnią przyczyny katastrofy, drugi - prokuratorów, którzy wskażą winnych - _mówił Błaszczak.

Zdaniem szefa klubu PiS, instytucje dotychczas nie spełniły tej roli - komisja Jerzego Millera powtórzyła tezy raportu rosyjskiego MAK. Wiele z nich, na przykład ta o naciskach generała Błasika na pilotów, okazała się nieprawdziwa. Zdaniem Błaszczaka teza o zamachu jest najbardziej prawdopodobna i trzeba ją badać. _ _

_ - Historia badania katastrof lotniczych wskazuje, że przy tym ukształtowaniu terenu, nie doszłoby do rozbicia samolotu. Rosjanie kłamliwie informowali o czterech podejściach do lądowania. Kapitan dostał pozwolenie na zejście do poziomu 50 metrów - _mówi Błaszczak.

Mariusz Błaszczak uważa, że wniosek Solidarnej Polski o powołanie wysokiej obywatelskiej komisji, badającej katastrofę, nie ma szans powodzenia w obecnym Sejmie, w którym większość ma PO i PSL.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zwolnienia w Rzeczpospolitej to zemsta" Rada Nadzorcza dziennika chce też odwołania redaktora naczelnego gazety Tomasza Wróblewskiego.
Prezydent: Moje słowa to efekt wniosku Ziobry Prezydent Bronisław Komorowski oświadczył, że nie ma sygnałów świadczących o celowym działaniu czynnika zewnętrznego w kontekście katastrofy smoleńskiej.
Znów chcą ukarania marszałek Ewy Kopacz Mariusz Błaszczak: _ Takiego wydarzenia nie spotykaliśmy wcześniej w polskim parlamencie. Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej rozważa pozew wobec Palikota _.
Tagi: zamach, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz