Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
21.01.2013 13:11

Policjant prowadził po pijanemu. Zwolnią go?

Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

*Postępowanie dyscyplinarne wszczęto wobec dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, który prowadził samochód po pijanemu - poinformowała dziś policja. Funkcjonariuszowi grozi zwolnienie ze służby. *

W nocy z soboty na niedzielę na ul. Grunwaldzkiej w Kielcach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena polo. Kierowcą okazał się 37-letni funkcjonariusz, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, który tego dnia był poza służbą. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.

_ - Wszystkie czynności na miejscu kontroli drogowej przeprowadzono w obecności prokuratora, policjantów wydziału kontroli oraz jego przełożonego. Policjantowi zatrzymano prawo jazdy _ - poinformował rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji nadkom. Grzegorz Dudek.

Decyzją Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach już została rozpoczęta procedura wydalenia funkcjonariusza ze służby. Zatrzymany funkcjonariusz w policji służył od 16 lat, obecnie w stopniu nadkomisarza.

Oprócz zwolnienia ze służby grozi mu odpowiedzialność karna za jazdę samochodem po pijanemu, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabiła córkę i wnuczkę, jest niepoczytalna? Kobieta przyznała się do winy, wskazała także narzędzie zbrodni - nogę od stołu.
Korupcja w policji. Sąd uniewinnił 10 policjantów Chodzi o policjantów, którzy w cywilu konwojowali tiry łódzkiej firmy transportowej.
Minister zapłacił pokojówce 1,5 mln dolarów W wyniku skandalu stracił stanowisko szefa MFW, szansę ubiegania się o fotel prezydenta i pozycję jednej z najbardziej wpływowych osób na świecie.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz