Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
16.06.2008 03:36

Policjanci zostaną bez samochodów?

Wielu komisariatom grozi brak transportu. Powodem są zbyt wyeksploatowane radiowozy i przedłużające się przetargi na zakup nowych aut.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wielu komisariatom grozi brak transportu. Powodem są zbyt wyeksploatowane radiowozy i przedłużające się przetargi na zakup nowych aut - pisze dziennik _ Polska _.

Cytowany przez dziennik Tomasz Kowalczyk z Komendy Głównej Policji mówi, że ponad połowa pojazdów, z których korzysta policja, nie nadaje się do użytku. Nowych nie można kupić, bo przetarg na 4 tysiące 300 samochodów, przeciąga się. Od 8 miesięcy ustalane są jego warunki.

Policjanci chcą, by samochody były jednej marki, aby zaoszczędzić na serwisie. Funkcjonariusze mają też dodatkowe wymagania - między innymi dostosowanie do przewożenia aresztantów, czy podwyższone zawieszenie. Przeciwko temu ostatniemu warunkowi zaprotestowali General Motors, Peugeot i Seat. Twierdzą oni, że faworyzuje to Skodę.

Krajowa Izba Odwoławcza pozwoliła kontynuować przetarg, ale firmy odwołały się do sądu, który wyda orzeczenie w przyszłym tygodniu.

Zablokowane jest też zamówienie policji na 1700 więźniarek i półciężarówek do przewożenia funkcjonariuszy. Ponad 60 procent tego typu pojazdów nie nadaje się do eksploatacji - czytamy w _ Polsce _.

Tagi: policja, radiowozy, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz