Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja policji
24.03.2013 13:30

Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu

Jak poinformowała dziś rzeczniczka zgierskiej policji Liliana Garczyńska, nielegalna rozlewnia alkoholu znajdowała się w miejscowości Kębliny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały: Polmos)

Policjanci zlikwidowali w okolicach Zgierza (Łódzkie) nielegalną rozlewnię alkoholu. Zatrzymano cztery osoby. Znaleziono także ponad 3 tys. litrów nielegalnego alkoholu. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 142 tys. zł.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka zgierskiej policji Liliana Garczyńska, nielegalna rozlewnia alkoholu znajdowała się w miejscowości Kębliny.

Policjanci wkroczyli do akcji, kiedy na teren posesji wjechał dostawczy mercedes. Na miejscu zatrzymano 43-letnią kobietę i trzech mężczyzn w wieku od 33 do 49 lat, w tym kierowcę mercedesa.

Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli dwa puste pojemniki o pojemności po 1000 litrów każdy, a w stojącym na terenie posesji dostawczym peugeocie 3,5 tys. plastikowych butelek o różnych pojemnościach oraz opakowania kartonowe i nakrętki.

Na posesji znajdowała się linia do rozlewania alkoholu, składająca się z pięciu dużych pojemników o pojemności 1000 litrów każdy. Wszystkie połączone były przewodami podłączonymi do elektrycznych pomp i filtrów.

Dodatkowo znaleziono także ponad 2,1 tys. litrów cieczy o zapachu alkoholu, która rozlana była do butelek o różnej pojemności. W pomieszczeniach znajdowały się również ponad 2 tys. sztuk pustych butelek oraz kilkaset opakowań tekturowych.

Według policji, sprawcy w oknie domu umieścili kamerę, dzięki czemu mieli podgląd tego, co dzieje się przed budynkiem i przy bramie wjazdowej.

Cała czwórka podejrzanych usłyszała zarzuty z ustawy karno-skarbowej. Grozi im kara do dwóch lat więzienia i wysokie grzywny. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego szacuje się na ponad 142 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Optymistyczny raport o Polakach, ale wciąż... W naszym kraju wciąż największym zabójcą są choroby układu krążenia i nowotwory. Wśród kobiet zmniejsza się umieralność z powodu raka piersi, ale rośnie w przypadku raka płuca.
Zmuszają potomstwo do picia alkoholu _ Dorosłe muszki przewidują zagrożenie i zapewniają potomstwu lekarstwo w postaci alkoholu _.
Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Bo Polacy nadal wydają dużo na alkohol Niemal 30 miliardów złotych- tyle Polacy wydali na alkohol w ubiegłym roku. Takie dane podaje firma badawcza Nielsen.
Tagi: akcja policji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz