Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policjanci przejęli ponad 3 kg amfetaminy

0
Podziel się:

Po ulicznym pościgu w Warszawie policjanci zatrzymali dwóch kurierów
narkotyków.

Policjanci przejęli ponad 3 kg amfetaminy
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Po ulicznym pościgu w Warszawie patrol zatrzymał dwóch kurierów narkotyków. Mężczyznom postawiono zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Grozi im do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze uzyskali informację, że mężczyzna podejrzewany o przestępstwo narkotykowe porusza się mercedesem i może przebywać na ulicy Pięknej. _ Policjanci zauważyli taki samochód i postanowili zatrzymać go do kontroli. Na widok funkcjonariuszy auto gwałtownie ruszyło _ - powiedział asp. Tomasz Oleszczuk z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Po pościgu mercedes został zatrzymany na Trasie Łazienkowskiej na wysokości Torwaru. W czasie kontroli pojazdu policjanci znaleźli w jego wnętrzu czarną torebkę foliową, w której znajdowały się ponad 3 kilogramy amfetaminy. 55-letni kierowca samochodu został zatrzymany.

Policjanci zatrzymali także innego mężczyznę, który wcześniej podszedł do stojącego samochodu i zostawił w jego wnętrzu reklamówkę z narkotykami. _ Okazało się, że jest to 34-letni Tomasz B., wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe _ - powiedział Oleszczuk.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara od 2 do 12 lat więzienia. Tomasz B. decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Na poczet postępowania zabezpieczono narkotyki o wartości około 30 tys. zł, samochód oraz około 2 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Handlowali narkotykami i bronią. Teraz siedzą Lubelscy policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali siedmiu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Trzy tony kokainy przechwycone w Panamie Przemytnicy często transportują kokainę szybkimi motorówkami z wybrzeża Kolumbii do Ameryki Środkowej, skąd drogą lądową jest przerzucany do Stanów Zjednoczonych.
Oto największy ładunek przejęty od 1996 roku Handlarze narkotyków ukryli swój ładunek w magazynie i zastawili wejście do niego pięcioma blokami betonu.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)