Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
amfetamina
27.02.2013 11:15

Policjanci przejęli mobilną fabrykę amfetaminy

Fabryka mogła wytwarzać 2 kg narkotyku w ciągu doby. Na miejscu zatrzymano dwie osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Kompletną linię do produkcji amfetaminy, która mogła być przenoszona z miejsca na miejsce, przejęli w Katowicach policjanci z wydziału antynarkotykowego i śląscy celnicy. Fabryka mogła wytwarzać 2 kg narkotyku w ciągu doby. Na miejscu zatrzymano dwie osoby.

Jak przekazał rzecznik katowickiej policji komisarz Jacek Pytel, instalacja znajdowała się w budynku przy ulicy Gliwickiej w Katowicach. Policjanci i celnicy z psem do wyszukiwania narkotyków znaleźli tam w piwnicy kilka kartonów z kompletną linią do produkcji amfetaminy.

_ - Ta mobilna fabryka, której wydajność oceniono na dwa kilogramy narkotyku w ciągu doby, mogła być przenoszona z miejsca na miejsce _ - zaznaczył Pytel.

W budynku funkcjonariusze znaleźli też środki do produkcji amfetaminy i gotowy do sprzedaży narkotyk, z którego można było przygotować ok. tysiąca działek dilerskich.

Dwóch zatrzymanych na miejscu mężczyzn usłyszało już zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków oraz przyrządów służących do niedozwolonej produkcji substancji psychotropowych. Obu może grozić do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramatyczny szturm na fabrykę amfetaminy Podczas akcji w wyniku, której zatrzymano dwóch mężczyzn, ranny został policjant - poinformowała KSP.
Mają na koncie pół tysiąca przestępstw. Wpadli Grupa Szkatuły na początku XXI wieku była uznawana za jedną z groźniejszych w Warszawie.
Uciekł ze Szwecji i wpadł w ręce policji Policja zatrzymała Krzysztofa J., który skazany w Szwecji na 10 lat więzienia za przemyt narkotyków nie wrócił z przepustki i ukrywał się w Polsce.
Tagi: amfetamina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz