Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
maroko
04.10.2014 17:00

Policjanci z alkomatami na drogach i ulicach islamskiego Maroka

Na marokańskich szosach i ulicach miast pojawili się w tych dniach po raz pierwszy policjanci wyposażeni w alkomaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)

Na marokańskich szosach i ulicach miast pojawili się w tych dniach po raz pierwszy policjanci wyposażeni w alkomaty, aby kontrolować kierowców, mimo iż w tym muzułmańskim kraju niezależnie od przepisów drogowych spożywania alkoholu zabrania również religia.

Zgodnie z 207. artykułem nowego marokańskiego kodeksu drogowego policjanci mogą poddać kontroli za pomocą alkomatu nie tylko każdego kierowcę, ale każdą osobę, która spowodowała wypadek drogowy lub się do niego przyczyniła, jeśli wzbudza podejrzenie, że jest pod wpływem alkoholu.

Również odmowa poddania się kontroli przyrządem do pomiaru zawartości alkoholu we krwi będzie karana mandatem i utratą punktów.

Według danych marokańskiego ministerstwa transportu 39 proc. wypadków drogowych w tym muzułmańskim kraju powodują kierowcy będący pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W 2013 roku na marokańskich drogach zginęło w wypadkach 3 705 osób, to jest o 1,4 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Media spekulowały, że obecny rząd, którym kieruje islamska Partia Sprawiedliwości i Rozwoju, sprzeciwi się kontrolom kierowców za pomocą alkomatów, ponieważ byłoby to oficjalne przyznanie, że alkoholizm jest w Maroku problemem. Jednak ostatecznie rząd zdecydował o wprowadzeniu tych kontroli.

Czytaj więcej w Money.pl
W Polsce rejestruje się coraz więcej... Dane te podał dziś Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, powołując się na wstępne dane Centralnej Ewidencji Pojazdów.
Król zakazał wykorzystywania meczetów Mohammed VI powołał komisję do spraw meczetów zamkniętych.
Gigantyczna odprawa dla szefa Ferrari Odprawę w wysokości 27 milionów euro otrzyma odchodzący z firmy prezes Ferrari.
Tagi: maroko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz