Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
18.11.2009 12:54

Policja zlikwidowała wytwórnię podrabianych baterii i klisz

Mężczyzna sprzedawał podrobione bateriami i klisze, oznaczone logo renomowanych firm. Zarekwirowano baterie o wartości 430 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rustythedog/iStockphoto)

Mężczyzna sprzedawał podrobione bateriami i klisze, oznaczone logo renomowanych firm. Zarekwirowano baterie o wartości 430 tys. zł.

Jak poinformował Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zarekwirowany towar trafiał hurtowo na rynek polski i zagraniczny.

_ - Zabezpieczyliśmy m.in. 130 tys. baterii, 15 tys. klisz oraz ok. 200 tys. opakowań _ - dodał rzecznik.

Jak ustalono, mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą, kupował hurtowo za granicą baterie, klisze filmowe, a następnie produkował do nich opakowania z zastrzeżonymi znakami towarowymi renomowanych firm. _ - Tak przygotowane, oznaczone i zapakowane baterie oraz klisze fotograficzne sprzedawał hurtowo różnym odbiorcom. Towar trafiał również za granicę naszego kraju, m.in. do Afryki czy Włoch _ - powiedział Petrykowski.

Policjanci znaleźli w jednej z miejscowości k. Kątów Wrocławskich linie produkcyjne do wyrobu opakowań i pakowania towaru, w tym m.in. opakowania z podrobionymi znakami towarowymi, naklejki na opakowania, zapakowane już baterie, klisze oraz matryce poligraficzne.

Petrykowski przypomniał, że za obrót podrabianym towarem grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi: policja, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz