Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
27.04.2012 09:11

Policja zlikwidowała gang handlarzy bronią i narkotykami

22 członków zorganizowanej grupy przestępczej z Poznania, zajmującej się handlem narkotykami, bronią i innymi przestępstwami zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

22 członków zorganizowanej grupy przestępczej z Poznania, zajmującej się handlem narkotykami, bronią i innymi przestępstwami zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego- poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

_ - Policjanci CBŚ sprawdzali informacje o działającej w Poznaniu grupie przestępczej. Informacje wskazywały na to, że w stolicy wielkopolski działa grupa przestępcza zajmująca się handlem narkotykami, bronią, wprowadzaniem do obiegu fałszywych banknotów Euro. Grupa zajmowała się także legalizacją kradzionych samochodów _ - powiedział PAP Borowiak.

Wśród zatrzymanych znajdują się postaci znane z poznańskiego półświatka, uchodzące za szefów gangu.

_ To między innymi Krzysztof K. zwany królem poznańskiego dworca, Carlos - wchodzący w skład najbardziej agresywnej bojówki pseudokibiców zwanej +zblokowani+. Zatrzymano także mężczyznę o pseudonimie +Jachu+, który w grupie odpowiadał za narkotyki i broń _ - powiedział PAP Borowiak.

W ręce oficerów CBŚ wpadli także _ Izi _ oraz _ Dembol _ kojarzeni z rozbitą wcześniej przez policję grupą _ Drewniaka _. Obaj byli już karani za sprawy narkotykowe, a obecnie czekają na wyrok za przestępstwa popełnione wspólnie z _ Drewniakiem _.

Funkcjonariusze CBŚ podczas przeszukania domów i różnych innych miejsc zajmowanych przez podejrzanych zabezpieczyli 25 luksusowych kradzionych samochodów (bmw, porsche), ale również 1,5 kg amfetaminy, 5 szt. broni (pistolety, strzelba), ponad 1000 szt. amunicji. Wartość odzyskanych aut szacowana jest na 5 mln złotych. W głównej _ dziupli _ urządzonej w wynajmowanych obiektach w miejscowości leżącej nieopodal Obornik zabezpieczono aż sześć aut marki BMW niedawno skradzionych w Niemczech i Polsce.

W akcji zatrzymania brało udział kilkudziesięciu policjantów grup realizacyjnych Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych, pododdziałów antyterrorystycznych z Łodzi i Bydgoszczy oraz funkcjonariusze operacyjni Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty i wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowania zatrzymanych.

Za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi kara 10 lat więzienia. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowanie nią grozi nawet 8 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
CBŚ rozbiło grupę, która wyłudziła 12 mln zł kredytów 13 osób zatrzymanych przez CBŚ usłyszało zarzuty wyłudzenia kredytów bankowych. Trzech organizatorów procederu zostało aresztowanych.
Policyjna obława na solnych oszustów Do akcji wkroczyli agenci CBA, którzy sprawdzają dziesiątki firm w całej Polsce.
17-latek bawił się w Breivika. CBŚ zaskoczyło 17-latek z Płocka napisał na jednym z portali społecznościowych, że dokona zamachu terrorystycznego w Warszawie.
Tagi: policja, cbś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz