Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszustwa bankowe
13.11.2011 08:55

Policja zatrzymała fałszerzy dokumentów

Zatrzymani usłyszeli już kilkanaście zarzutów oszustwa i wyłudzenia kredytów na łączną kwotę nie mniejszą niż 73 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ftwitty/iStockphoto)

*Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, w związku z podejrzeniem o liczne oszustwa i wyłudzenia kredytów bankowych. Oszuści wyłudzili od banków co najmniej 73 tys. zł. *

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, wśród zatrzymanych jest organizator przestępczego procederu, który m.in. fałszował zaświadczenia i dokumenty tożsamości._ - Podejrzani to dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 35 i 39 lat, oraz 28-letni mieszkaniec gminy Długołęka pod Wrocławiem _ - powiedział rzecznik.

Jak wynika z ustaleń policjantów 35-latek przygotowywał dokumenty potrzebne do wzięcia kredytu w bankach. Fałszował zaświadczenia m.in. o emeryturach i dostarczał wspólnikom sfałszowane dokumenty tożsamości. Na podstawie takich dokumentów przestępcy starali się o kredyty.

Zatrzymani usłyszeli już kilkanaście zarzutów oszustwa i wyłudzenia kredytów na łączną kwotę nie mniejszą niż 73 tys. zł. Policjanci nie wykluczają, że oszustw i wyłudzonych pieniędzy było więcej.

Więcej na temat oszustw bankowych w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyludzenia;kredytow;to;prawdziwa;plaga,227,0,815587.html) Wyłudzenia kredytów. To prawdziwa plaga Od stycznia ponad milion 700 tysięcy razy próbowano wyłudzić pieniądze z banków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t77991.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowy;rekord;oszusci;chcieli;wziac;kredyty;na;128;mln;zl,96,0,724832.html) Nowy rekord. Oszuści chcieli wziąć kredyty na 128 mln zł W udaremnieniu prób pomógł system Dokumenty Zastrzeżone.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t34809.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyludzali;pieniadze;namawiajac;do;wymiany;kuchenek,192,0,946368.html) Wyłudzali pieniądze strasząc wybuchem gazu Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące szajki straszącej ludzi niebezpieczeństwem wybuchu gazu.
Tagi: oszustwa bankowe, kredyty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz