Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
05.05.2013 18:09

Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

Dziś na drogach nie tylko kierowców będzie więcej. Na zakończenie majówki policja zapowiada wzmożone kontrole.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Grażyna Puchalska z Komendy Głównej powiedziała, że policjanci będą sprawdzali nie tylko kierowców i pasażerów, ale także stan techniczny pojazdów.

-_ Przy każdej kontroli drogowej policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierującego. Będą także sprawdzać poprawność wykonywania manewrów drogowych, jeżeli będzie taka potrzeba, będzie sprawdzany stan techniczny samochodu. Na pewno będzie sprawdzone, czy kierowca ma zapięte pasy bezpieczeństwa, czy pasażerowie maja zapięte pasy bezpieczeństwa, czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach - _ mówi Grażyna Puchalska.

W ciągu ostatnich 9-ciu dni na polskich drogach zginęło 66 osób, a 846 zostało rannych. Łącznie doszło do 660 wypadków. Funkcjonariusze apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

Czytaj więcej w Money.pl
Fotoradary to skarbonki? NIK to sprawdzi NIK rozpoczyna audyt działań policji i innych instytucji administracji publicznej mających za zadanie działać na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Trwa wielka akcja policji na drogach - _ Statystyki nie pokazują, że jesteśmy mistrzami kierownicy _- oceniają mundurowi i apelują o ostrożną jazdę.
Większość policyjnych radarów jest nielegalna? Prawnik dowodzi, dlaczego policyjne suszarki są używane bezprawnie. Jest reakcja Komendy Głównej Policji.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz