Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja zapobiegła "ustawce" pseudokibiców

0
Podziel się:

23 najbardziej agresywnych, w tym sześciu nieletnich, zatrzymano - poinformował rzecznik śląskiej policji Andrzej Gąska.

Policja zapobiegła "ustawce" pseudokibiców
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEToWRxN

Policjanci ze Śląska zapobiegli tzw. ustawce, w której udział mogło wziąć ok. tysiąca pseudokibiców drużyn z Katowic i Chorzowa. 23 najbardziej agresywnych, w tym sześciu nieletnich, zatrzymano - poinformował rzecznik śląskiej policji Andrzej Gąska.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. _ - Około godz. 16 w Katowicach zaciągnięty został hamulec awaryjny w pociągu, którym jechała na mecz grupa około 500 sympatyków katowickiego klubu piłkarskiego. Gdy pociąg się zatrzymał, w okolicy pojawiła się również około 500-osobowa grupa, którą stanowili pseudokibice drużyny z Chorzowa. Wszystko wskazywało na to, że w tym miejscu miało dojść do tzw. ustawki pomiędzy zwaśnionymi chuliganami _ - zaznaczył Gąska.

Starciu między pseudokibicami zapobiegli policjanci zabezpieczający przejazd. _ - Mundurowi użyli gazu pieprzowego, pałek służbowych i broni gładkolufowej z pociskami niepenetracyjnymi _ - poinformował rzecznik śląskiej policji.

bEToWRxP

Jak dodał, zatrzymano łącznie 23 osoby - najbardziej aktywnych uczestników bójki; wśród nich było sześciu nieletnich. 14 osobom postawione zarzuty udziału w bójcie o charakterze chuligańskim, za co grozi do 4,5 roku więzienia. _ _

_ - Podejrzani przyznali się do popełnienia przestępstwa, złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności od roku do 3 lat w zawieszeniu na 3 lata, dwuletnim zakazom stadionowym i karom finansowym _ - powiedział Gąska.

Materiały dotyczące nieletnich zostaną skierowane do sądu rodzinnego z wnioskami o ukaranie.

Wczoraj z kolei policjanci ze Skierniewic zapobiegli tzw. ustawce pseudokibiców, do której miało dojść w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Według policji zaskoczeni pseudokibice twierdzili, że przyjechali na grzyby. Znaleziono przy nich rękawice do walki wręcz i ochraniacze na szczęki.

bEToWRxV
Czytaj więcej w Money.pl
Udana akcja CBŚ. Zatrzymali 23 osoby Krakowscy policjanci rozbili bojówkę pseudokibiców sympatyzujących z jednym z krakowskich klubów piłkarskich.
Zatrzymali chuliganów po 4 latach o meczu Nie przyznali się do winy. Grozi im do 3 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.
Pseudokibice Śląska Wrocław zaatakowali Do ataku doszło już na terytorium Słowacji, tuż za mostem granicznym. Dwa autokary zostały obrzucone kamieniami.
bEToWRyq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)