Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policja wykorzysta Facebook do szukania zaginionych dzieci

0
Podziel się

Kanadyjska policja chce zwiększyć w ten sposób szanse odnalezienia zaginionego dziecka.

Policja wykorzysta Facebook do szukania zaginionych dzieci
(Simon Law)
bEhJcUEl

Kanadyjska policja postanowiła wykorzystać portal społecznościowy Facebook do szukania zaginionych dzieci. Chodzi o szybką informację, docierającą do wielkiej liczby ludzi, co może zwiększyć szanse odnalezienia zaginionego czy też porwanego dziecka.

Kanada jest - jak poinformowały kanadyjskie media za Facebookiem - pierwszym krajem, który zdecydował się wykorzystać w tych celach siłę informacji 400 milionów aktywnych użytkowników tego portalu na całym świecie. W Kanadzie jest ich 15 mln, a w samym Ontario ponad 7 mln. Współpracę z Facebookiem podjęła właśnie prowincja Ontario, a nieco przed nią Nowy Brunszwik i Wyspa Księcia Edwarda.

Tak zwany Amber Alert, czyli informacja o zaginionych dzieciach, publikowana przez policję w prowincjach, które zdecydowały się na współpracę z Facebookiem, będzie umieszczany na tym portalu społecznościowym. Ponadto ci użytkownicy, który zaliczą stronę z danymi z Amber Alert do swoich przyjaciół na Facebooku, będą otrzymywać specjalne alerty.

bEhJcUEn

Media podkreślają, że szybka informacja o zaginionych jest szczególnie ważna w ciągu pierwszych 24 godzin. Wówczas najwięcej osób może zwrócić uwagę na istotne szczegóły.

Precyzyjniejsze działania podejmowane w przypadkach zaginięcia dzieci to także konsekwencja ubiegłorocznych zarzutów stawianych policji w Ontario po zaginięciu ośmioletniej dziewczynki. Policja nie umieściła jej wówczas na liście Amber Alert, bo - jakoby - jej przypadek nie spełniał takich kryteriów jak przekonanie policji, że dziecko zostało porwane i że grozi mu niebezpieczeństwo oraz posiadanie informacji o osobie podejrzanej lub podejrzanym pojeździe. 26 tysięcy osób podpisało się wówczas pod petycją wzywającą rząd Ontario do przejrzenia kryteriów Amber Alert.

Amber Alert powstał, gdy w 1996 roku porwana i brutalnie zamordowana została dziewięcioletnia Amber Hagerman. Mieszkańcy Arlington w Teksasie, skąd pochodziła dziewczynka, doprowadzili do utworzenia AMBER, czyli America's Missing: Broadcast Emergency Response, systemu szybkiej informacji o zaginionych dzieciach, wykorzystującego rożne dostępne media. W Kanadzie system funkcjonuje pod tą samą nazwą od 2002 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/10153/19257_zeby.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/facebook;mobile;ma;juz;100;mln;uzytkownikow,109,0,586605.html) Facebook Mobile ma już 100 mln użytkowników Mobilna wersja Facebooka cieszy się na świecie coraz większą popularnością. Ilość użytkowników korzystających z serwisu za pomocą telefonów komórkowych rośnie szybciej niż w przypadku wersji standardowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/bangladesz;facebook;odblokowany,167,0,629159.html) Bangladesz: Facebook odblokowany Powodem zablokowania dostępu do Facebooka były zamieszczanie tam karykatur Mahometa.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/17046/35415_facebook.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/facebook;ma;wlasny;program;telewizyjny,249,0,679161.html) Facebook ma własny program telewizyjny Na YouTube wystartował kanał przeznaczony dla marketerów. Tematyka: Facebook i social media. Odcinki będą pojawiać się raz na dwa tygodnie.
bEhJcUEO
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)