Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kibice
27.04.2012 07:49

Policja walczy z kibicami. Chce zakazać opraw

Barwne oprawy meczów zagrażają bezpieczeństwu i należy ich zakazać - do takiego wniosku doszła Komenda Główna Policji, interpretując przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imago sportfotodienst/EAST NEWS)

Ustawa zabrania używania _ elementu odzieży lub przedmiotu w celu uniemożliwienia lub istotnego utrudnienia rozpoznania osoby _. Według KGP taka redakcja przepisów zmusza kluby piłkarskie do zmiany regulaminów. Opinia prawna Komendy Głównej została rozesłana do jednostek terenowych policji. Wskazano w niej, że tak zwane sektorówki, czyli duże transparenty wciągane z dolnego sektora na górną część trybuny, utrudniają identyfikację kibiców i mogą być używane do zasłaniania twarzy podczas popełniania przestępstwa - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Eksperci uważają, że stanowisko zaprezentowane przez KGP to ewidentna nadinterpretacja przepisu. Doktor Marcin Warchoł z Instytutu Prawa Karnego UW tłumaczy, że policja rozszerza zakres kryminalizacji tego i tak bardzo obszernego przepisu, który w literalnym brzmieniu budzi znaczne wątpliwości Sadu Najwyższego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kibice, policja, zakaz, prawo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz