Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja w Polsce. Specjalna grupa policjantów tropi motocyklistów

0
Podziel się:

Specjalną grupę do wyjaśnienia ostrzelania właściciela kantoru z
Niepołomic przez motocyklistów powołał małopolski komendant policji.

Policja w Polsce. Specjalna grupa policjantów tropi motocyklistów
(East News)

Specjalną grupę do wyjaśnienia piątkowego ostrzelania właściciela kantoru z Niepołomic przez motocyklistów powołał małopolski komendant policji - poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Do napadu na właściciela kantoru doszło w piątek około godz. 17 w miejscowości Targowisko (pow. wielicki).

Do jadącego samochodem terenowym 41-letniego właściciela kantoru strzelał pasażer motocykla, gdy oba pojazdy zrównały się na zwężeniu drogi. Po ostrzelaniu napastnicy odjechali, kierowca z ranami postrzałowymi trafił do jednego z krakowskich szpitali. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawcom nie udało się niczego zrabować, ponieważ mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia.

Zdaniem policji miejsce ataku nie było przypadkowe - w miejscu zwężenia drogi zaatakowany kierowca nie mógł skręcić w bok.

Zaraz po ataku policja ustawiła posterunki blokadowe na wszystkich drogach dojazdowych, powiadomiła też wszystkie jednostki policji, sąsiadujące z powiatem wielickim.

Sprawców nie udało się zatrzymać. Blokady zniesiono po kilku godzinach, policja skupiła się na ustaleniach operacyjnych. Zabezpieczono szereg zapisów monitoringu z miejsca zdarzenia, które są drobiazgowo analizowane. Badane będą również znalezione łuski oraz przestrzeliny na samochodzie, co pozwoli na ustalenie, z jakiego typu broni oddano strzały.

Policja wstępnie przyjmuje różne motywy napadu, ale najbardziej prawdopodobny wydaje się motyw rabunkowy z uwagi na charakter pracy napadniętego.

Sprawę prowadzą policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Do wyjaśnienia sprawy i zatrzymania sprawców małopolski komendant policji powołał specjalną grupę, złożoną z policyjnych specjalistów z KWP oraz Centralnego Biura Śledczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzali VAT. Co najmniej 100 mln zł strat Sprawcy wykorzystywali w przestępczej działalności sieć kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych. Pozorny przepływ środków finansowych na kontach bankowych tych firm dotyczył kwoty przekraczającej 150 mln zł.
CBŚ rozbiło grupę zajmującą się wymuszeniami Według ustaleń policji sprawcy byli brutalni
Nie było ingerencji policjantów wobec 21-latka Ustalenia kontroli nie wskazały na jakąkolwiek ingerencję policjantów - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)